İhtiyaç Kredisi Nedir? Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Bankaların en çok tercih edilen hizmetlerinden biri olan kredi, bankaların müşterilerine başvuruları doğrultusunda verdikleri borç para veya ödünç para anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda kişiler, kurumlar, şirketler acil para ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözebilmek için kredi kullanımına ihtiyaç duyarlar. Günümüzde birçok insan farklı kullanım ihtiyaçlarına bağlı olarak kredi kullanımına ihtiyaç duyabilmektedir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda ise bankalar farklı kredi çeşitleri ile ilgili düzenlemeler yapmışlardır. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve KOBİ kredileri en çok tercih edilen kredi çeşitlerinden bazılarıdır. Özellikle bireysel olarak kullanımda en çok tercih edilen kredi çeşitlerinin başında ihtiyaç kredisi gelmektedir. İhtiyaç kredisi en basit tanımı ile düzenli bir gelire sahip olan kişilerin, ticari olmayan para ihtiyaçlarını karşılamak için ve genellikle çok yüksek miktarlarda olmayan, belirli koşullarda bankaya geri ödenen kredi çeşididir. Günümüzde bankaların çoğu müşterilerine ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır. Yazımızda ise ihtiyaç kredisi başvurusu ile en çok başvuru alan bankalardan biri olan Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi nasıl alınır sorusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

İhtiyaç kredisi Ne İçin Kullanılır?

Bankaların müşterilerine sundukları kullanımı en yaygın olan hizmetlerinden biri de kredi hizmetidir. Kredi hizmeti ise belirli kullanım ihtiyaçlarına göre belirli bir düzene ve kurallara göre düzenlenmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından belirlenen ve uyulması gereken zorunlu düzenlemeler bulunmaktadır. Bu düzenlemelere göre bankalar kişilerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre kredi düzenlemeleri yaparlar. En çok tercih edilen ve kullanılan kredi çeşitlerinden biri olan İhtiyaç kredisi ise düzenlemeye göre kişilerin kullanımına uygun olarak düzenlenmiştir. Yani ihtiyaç kredisi sadece bireyler tarafından kullanılabilir ve ticari işletmeler, firmalar ya da şirketlerin için farklı kredi düzenlemeleri vardır. İhtiyaç kredisi, acil para ihtiyacını çözmeye yönelik bir kredi sistemidir. Başvurunuzun onaylanması durumunda banka tarafından size aktarılan parayı ihtiyacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Dilerseniz borcunuzu kapatabilir, dilerseniz istediğiniz seyahate çıkabilir ya da hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi kullanımına gerek duyuyorsanız Ziraat Bankası ihtiyaç kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için öncelikle Ziraat bankasına başvuruda bulunmanız gerekiyor. Gelişen teknolojiyle birlikte Ziraat Bankasına ihtiyaç kredisi başvurunuzu ise şubeye gitmeden internet bankacılığı üstünden veya Ziraat mobil üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca banka sizden bazı evrakları da talep edecektir. Bu evraklar ise;

- Başvuru formu,
- Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi,
- Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,

Bütün bu evrakların yanı sıra bazı şubeler farklı evrak talebinde de bulunabilmektedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra ise ihtiyaç kredinizi Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışmayanlara Kredi Veriyor mu?

Yapılan son düzenlemelerle birlikte Ziraat Bankası çalışmayanlara da ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır. Özellikle pandemi dönemi zor durumda kalan müşterileri için çeşitleri kampanyalar hazırlayan bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. Gelir belgesi olmayan bireylere 100.000 Türk lirasına kadar kredi kullanımı hizmeti sunmaktadır. Gelir vergisi olmadan gerçekleştirilen başvurularda bankalar için en önemli kriter ise banka kredi notudur. İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi nasıl alınır, ihtiyaç kredisi ne için kullanılır ve Ziraat Bankası çalışmayanlara kredi veriyor mu soruları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ve benzeri konularda detaylı bilgi sahibi olabilmek için İnteraktif Kredi Akademi’de bulunan diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.