Online Kredi Başvuru Şartları

İşinizi büyütmek, yatırım yapmak, kiradan kurtulup yeni bir ev almak veya yeni model bir arabaya binmek için krediye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankalar veya kredi veren kurumlar sizin veya işletmenizin detaylı incelemesini yaparak kredi alıp alamayacağınıza karar verir. İnteraktif Kredi olarak bu yazımızda online kredi başvuru şartlarını anlatacağız. Bankaya kredi başvuru yapmadan önce İnteraktif Kredi gibi kredi konusunda danışmanlık hizmeti veren kurumlar ile kredi notunuzda iyileştirmeler yapabilirsiniz. Bu iyileştirmeler ile online kredi ve şubede kredi başvurusunda eliniz daha güçlü olacaktır.

Bankalar ile İlk Kez İşlem Yapanların Online Kredi Başvurusu

Bankalar, kredi vermeden önce sizin detaylı incelemenizi yaparlar. Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda bankalar sizin risk durumunuzu analiz ettikten sonra size verebilecekleri kredi miktarını sizlere bildirirler. Daha öncesinde kredi başvurusu yapmamış olabilirsiniz. Bankalar ile ilk kez işlem yapanların online kredi başvurusu nasıl olur ve nasıl olmalıdır? İlk kez online kredi başvuru yapacağınız zaman kredi notunun önemini bilmeniz gerekir. Kredi notu sizin bankalar ile ilişkinizi, ödeme alışkanlığını ve risk durumunuzu kapsayan puanlama sistemidir. Aynı zamanda yaşınız, gelirinizin türü ve sürekliliği ve sizin için çıkan vade koşulları önemlidir. Kredi notunuzu bankaların şubelerinden, internet bankacılığından öğrenebilirsiniz. Fakat bankalar kredi vermiyor, kredi çıkmıyor gibi sorunları yaşamak istemiyorsanız kredi danışmanlık hizmeti veren İnteraktif Kredi gibi kredi danışmanlık hizmetini tercih edebilirsiniz.

Online Kredi Başvurusunda Yaş Kısıtlaması

Acil nakit ihtiyacınız olduğunda size kredi çıkması için ilk olarak yaşınızın uyuşuyor olması gerekir. Peki, online kredi başvurusunda yaş kısıtlaması nedir? Acil nakit ihtiyacında bankaların farklı kredi imkanlarından yararlanmak için alt sınır 18’dir. 18 yaşını doldurmadan banka kredi başvurularında bulunmanız yasal olarak mümkün değildir. Üst sınır olarak net bir kısıtlama bulunmamakta ancak 65 yaşın üzerinde kredi almak biraz zorlaşıyor. Bankalar gelir durumunuza ve emekliliğinizi dikkate alarak kredi verebiliyorlar.

Online Kredi Başvurularında Gelir Kriteri 

Bankalar, ihtiyacınız olan krediyi size vermesi için onlara gelirinizin olduğunu göstermeniz ve bu krediyi geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanız gerekir. Online kredi başvurularında gelir kriteri nedir ve ne kadar gelirinizin olması gerekir? Öncelikle aylık kredi taksitlerinin en az 2 katı bir gelire sahip olmanız gerekir. Bu gelir politikası bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu kredi gelir kriteri içerisine, mevcut devam eden kredi ödemeleri de dahil edilir. Buna ek olarak gelirinizin kayıtlanabiliyor olması gerekir. Kayıtlı bir gelir gösterebilirseniz bankalara güven vererek daha kolay kredi alabilirsiniz. Online kredi başvurusu yapmadan önce danışmanlık hizmeti alarak daha yüksek kredi miktarlarını, daha rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Online Kredi Başvurularında Maksimum ve Minimum Vade

Online kredi başvurusu, internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan yapılabiliyor. Kredi başvurusunda bulunacağınız bankanın vadelerini ve bu vadelerde ne kadar ödeyeceğiniz sizlere belirtiliyor. Online kredi başvurunda maksimum ve minimum vade nedir ve nasıl değişmektedir? En düşük kredi olan ihtiyaç kredisine baktığımızda minimum 3 aylık vade bulunmaktadır. Kısa vadeli olduğu için aylık ödemesi yüksektir. İhtiyaç kredisinde maksimum vade ise bankalara göre değişmektedir. Bankalar genel olarak 36 aya kadar vade verirken bazı bankalar 48 ve 60 aya varan vadelerle kredi verebilmektedir. Bunlarla birlikte, daha yüksek krediler aldığınızda vadeler daha uzun vadelere çıkabilir. Uzun vadelerle birlikte bütçenize zarar vermeden geri ödemenizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.   İnteraktif Kredi olarak bu yazımızda online kredi başvuru şartlarını anlattık. İhtiyacınız olan kredileri almak için başvurmadan önce, kredi çıkmıyor, bankalar kredi vermiyor gibi sorunlarla karşılaşmamak için İnteraktif Kredi danışmanlığı inceleyebilirsiniz. Kredi alma ihtimaliniz düşükse, kredi çıkacak şekilde çeşitli düzenlemeler yapmanız için danışmanlık hizmeti vererek hayalinizi gerçekleştirecek krediyi alabilmenizi sağlıyoruz.