Dijital ortamların ve teknolojinin gelişmesi ve online işlemelerin yaygınlaşması üzerine bankalar ve banka müşterileri de bu online hizmetlerden faydalanmaya başladı. Hem müşteri adına oluşturulan maliyetlerin düşürülmesi hem de bankacılık işlemlerine hız katmasından dolayı müşterilerin öncelikli tercihi haline gelmiştir.
Elektronik ortamdaki bu çalışmaları örneklendirmek gerekirse KKB (Kredi Kayıt Bürosu)’nun kurulmasıyla müşterilerin tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından alınan kredi , kredi kartı kullanım ve ödeme performansı verileri görünmeye başladı.
KKB ülkemizde faaliyet gösteren 11 bankanın bir araya gelmesiyle oluşturulan bir mali veri havuz sistemidir. Tüketicinin yaptığı her başvuru, her bankacılık hareketi kayıt edilmekte ve bankalarla paylaşılmaktadır.
Her teknolojik gelişmenin faydası olduğu gibi zararı da var. Tabiki bu durum bankacılık işlemleri için de geçerli oldu.
Kredi başvurusu yapılacak kanalların artmasıyla kredi müşterileri aynı bankanın şubesinden, atmsinden, internet bankacılığından ve sms yolu ile başvuru yapabilir hale geldi. Başvuru yapmanın bu kadar kolaylaşması ve bankalar tarafından atılan bu fırsatlar sebebiyle kredi ihtiyacı olan kişiler bu fırsatlara kayıtsız kalamadı.
Yüksek başvuru sayısı kredi müşterilerinin en büyük sorunu haline geldi. Yapılan yanlış başvurular müşterinin onaylanması muhtemel kredisinin önüne geçtiği gibi başvuru 6 ay boyunca sistemde göründüğü için ilerde alınması muhtemel kredinin de önüne bir set oluşturmaktadır.
Bu nedenle kredi başvurularınız onaylanmıyorsa bundan sonraki başvurularınızı size en uygun şekilde limit düşürerek/yükselterek, vade yükselterek/düşürerek gibi başvuru şeklinizi değiştirmelisiniz. İnteraktif Kredi sizin için en uygun kredi başvuru şekli olayını uzman kadrosuyla belirler ve bu doğrultuda kredi onayınızı alır. Eğer şu an kredi kullanmanız mümkün değilse sizin için doğru zamanı bilir ve sizi yönlendirir.

1 Saatte Sonuç

İNTERNOT; Kredinin Pusulası raporunuzu satın aldıktan sonra 1 saat içerisinde raporunuz hazırlanmaktadır.

Almak İstediğin Kredi Burada

Kredi alabilirmiyim diye düşünmeyin. Almak istediğiniz kredi burada.

Hızlı Destek

0850 441 1 666 numaramız sayesinde Müşteri Hizmetlerimizden 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz.

Güvenli Ödeme

Ödemelerinizi Kredi Kartınız ile 3D Secure güvenli ödeme sistemini kullanarak yapabilirsiniz.