Anasayfa
Nasıl Çalışır?
Kredi Raporu
Müşteri Yorumları
Hemen Başvur
Anasayfa
Nasıl Çalışır?
Kredi Raporu
Müşteri Yorumları

aklındaki Kredi Notu Düşüklere Kredi için İnteraktif Kredi burada!

nasıl çalışır?
30 saniyede
Kredi Raporunu oluştur
Yapay Zeka ile
Bankalardan Kredi Teklifleri Al
İstediğin Krediyi
Anında Kullan
<p>Kredi ihtiyacını karşılamaya yönelik tüm adımları sana özel tarif eden İnteraktif Kredi Raporu sayesinde, kredi notu nasıl yükselir sorusunun yanıtını bulmak için neler yapman gerektiğini öğren, anında kredi sahibi ol.</p>
Hemen Başvur
Kredi Puanını Yükselt, Krediye Ulaş!
Kredi Güven Raporu’yla finansal itibarınızı arttırın:
1
Size özel yapılacaklar listesi ile kredi profilinizi yükseltin, her zaman aranan müşteri olun
2
Kredi profilinizi ve notunuzu yükseltecek size özel tavsiyeleri alın ve uygulayın
3
İhtiyaç kredileri, kredi kartları, mevduat faizi ve çok daha fazlası için size özel teklifler alın
Hemen Başvur
anlaşamalı olduğumuz bankalar
İhtiyaç kredisi başvurunu ileteceğimiz ve anında kredi kullanabileceğin bankalar
Kredi Notu Düşük müşteri yorumları
İsa A.
İnteraktif ailesinin bana büyük yardımı dokundu ve borcumu kapattım ilk başta olmaz diye çok korkmuştum ama oldu.
İstanbul - Özel sektör
Pınar T.
İnteraktif Kredi danışmanlık sayesinde nefes alabildim.
Bingöl - Öğretmen
Reyhan A.
Beni büyük bir sıkıntıdan kurtardınız. İyi ki sitenizi gördüm.
İstanbul - PTT
Sinan T.
Kredi başvuru tarihinden itibaren her türlü çabayı gösterdiler. Kredinin onaylanması için önceliğiniz İnteraktif Kredi olsun.
Sivas - Esnaf
1.000.000’a ulaşan mutlu müşteriden birisi de sen ol,
aklındaki her şey için kredin İnteraktif Kredi’de hep hazır olsun!
Hemen Başvur
Kredi Puanını Yükselt, Krediye Ulaş!
İnteraktif Kredi ile her zaman güvendesin!
ihtiyaç kredisi rehberi

Kredi notu düşük olanlar kredi çekebilirler ancak çekecekleri kredi miktarı ve faiz oranı düşük olabilir. Kredi notu, kişinin geçmişteki kredi ödemeleri, borç tutarı, kredi süresi, ödeme gecikmeleri gibi faktörlere göre hesaplanan bir puanlama sistemidir. Bu nedenle, düşük kredi notu olan bir kişi, bankalar tarafından riskli bir müşteri olarak görülebilir ve dolayısıyla kredi şartları daha sıkı olabilir. Ancak, bazı finansal kuruluşlar düşük kredi notu olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle, kişiler farklı finansal kuruluşlardaki kredi şartlarını karşılaştırmalı ve en uygun seçeneği seçmelidirler.

Kredi çıkması için belirli bir puanlama sistemi vardır. Krediye ulaşabilmek için öncelikle puanının yüksek olması gerekiyor. Kredi çıkmıyor ne yapabilirim diyorsan puanını yükseltmenin birkaç yolu var:

Öncelikle borçlarını öde: Mevcut borçlarını öde veya düzenli olarak ödeme yap. Bu, borcunu azaltarak puanını yükseltir.

Kredi kartlarını kullan: Kredi kartı kullanımı puanını yüksek tutar. Ancak, kartlarındaki borcu ödemeyi unutma.

Limitlerini arttırma: Kredi limitlerini arttırma, zira bu puanına olumsuz bir etki yapabilir.

Düzenli ödeme yap: Düzenli olarak faturalarını öde.

Evet, bazı bankalar kredi notu düşük olan müşterilere kredi vermektedir. Ancak, kredi notu düşük olan müşterilere verilen krediler genellikle yüksek faiz oranlarına sahiptir ve çoğu zaman teminat istenir. Kredi notunun düşük olması, bankaların risklerini artıracağından, kredi başvuruları sıkı bir şekilde değerlendirilir. Bu nedenle, kredi notunu yükseltmek ve kredi almak için öncelikle borçlarını zamanında ödemen, kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödemen ve gelirine oranla yüksek kredi kullanımından kaçınman gerekmektedir.

Kredi notu düşük olan kişiler için kredi almak daha zor olabilir, ancak imkansız değildir. İşte kredi notu düşük olanlara tavsiyeler:

Kredi notunu öğren: Öncelikle kredi notunu öğren ve neden düşük olduğunu anlamaya çalış. Bazı hatalar yapmış olabilirsin veya kredi notunu düşüren bir faktör olabilir.

Kredi notunu düzelt: Kredi notunu düşüren faktörleri çözmek için çalış. Örneğin kredi kartı borçlarını ödemek için bir ödeme planı yap.

Başka seçenekleri araştır: Kredi notun düşük olduğunda, kredi almak için başka seçenekler araştır. Daha düşük faiz oranları olduğu için aile üyelerinden veya arkadaşlarından borç almayı düşünebilirsin.


Bu sorunun cevabı tamamen kredi veren kuruluşun politikalarına ve risk değerlendirme yöntemlerine bağlıdır. Bazı bankalar ve finansal kuruluşlar, riskli kredi notuna sahip bireylere kredi vermekten kaçınırlar veya kredi verirlerse de yüksek faiz oranlarını uygularlar. Diğerleri ise, bireylerin kredi notu yanı sıra diğer faktörleri de göz önünde bulundurarak kredi sağlarlar. Ancak durumun genel olarak, düşük kredi notu riskini azaltmak için borç ödeme tarihi gibi olumlu kredi geçmişi göstergeleriyle de desteklenirse, kredi çıkma olasılığı artar.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar, genellikle risk almayı göze alan ve farklı bir faiz oranı belirleyerek kredi veren bankalardır. Ancak her banka farklı bir politika izleyebilir ve duruma göre kredi verme kararını değiştirebilir. Bu nedenle net bir liste vermek mümkün değildir. Başvurmadan önce kredi notunu düzeltmek veya başka seçenekleri araştırmak daha uygun olabilir.

1.000.000’a ulaşan mutlu müşteriden birisi de sen ol,
aklındaki her şey için kredin İnteraktif Kredi’de hep hazır olsun!
Hemen Başvur
ihtiyaç kredisi maliyet tablosu ve örnek hesaplama
Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
250,00 TL 1.000.000,00 TL 1-36 Ay %0,01 %156,47
Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.