Kredi Notu Limitleri Ne Kadar?

Kredi raporu, kredi notu kullanıcıların kredi almasını etkileyen, gelirle birlikte en önemli etmendir. Kredi notunu, kredili ürün ödeme alışkanlıkları (%45), mevcut hesap ve borç durumu (%32), yeni kredili ürün açılışları (%5), kredi kullanım yoğunluğu (%18) oluşturmaktadır. Kredi notu düşük veya 0 olan kullanıcıların kredi başvurularının onaylanma ihtimali oldukça düşüktür. Kredi almak için kefil, ipotek kullanabilirler veya kredi notunu ve kredi notu limitlerini yükseltmek için vereceğimiz önerileri uygulayabilirler. İnteraktif Kredi ile kredi notunuzu klasik rapor ve beni takip et raporlarıyla detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findeks Kredi notu, kullanıcıların kredi almasını etkilemektedir. Kredi notları 0 ile 1900 arasında değişmektedir. Kredi notu 1900’e yakın olanların yüksek miktarlardaki kredileri alabilme ihtimalleri daha yüksektir. Kredi notu 0 olan kullanıcılar, riskli grubunda yer almaktadır, ayrıca bankalar için belirsizlik anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda banka kişiyle ilgili bir fikir edinemez, bundan dolayı da kişiye kredi vermek istemez. Kredi almak için belirttiğimiz gibi kredi notu olmazsa olmazdır.

Findeks kredi notu 0 ile 699 arasında olanlar en riskli,

700 ile 1099 arasında olanlar orta riskli,

1100 ile 1499 arasında olanlar az riskli,

1500 ile 1699 arasında olanlar iyi,

1700 ile 1900 arasında olanlar bankalar açısından çok iyi durumdadırlar.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu, kredi almak için en önemli etkendir. Bankalar sizin geçmişinizi, alışkanlıklarınızı ve geri ödeyebilme gücünüzü bu kredi notu üzerinden incelerler. Kredi notu limitleri, kredi çeşidine göre farklılık göstermektedir. Peki, kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı?

Kredi alma olasılığınızın en düşük olduğu aralık 0-699 aralığıdır. Kredi alma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır ve yükseltmek için kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz.

700-1099 kredi notu limitleri ise az risklidir ve kefil veya ipotek ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

1100-1499 puan aralığı ise az risklidir ve ihtiyaç kredisi alabilirsiniz, yine de kefil istenebilir.

1499 ile 1700 aralığında kefile ihtiyaç duymadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

1700 ile 1900 kredi notu limitleri arasındaysanız rahat bir şekilde konut, ihtiyaç veya taşıt kredisi alabilirsiniz.

Kredi Notu Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuzu yükseltmek için bazı yöntemleri kullanabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve hayallerinizi gerçekleştirecek kredilere ulaşabilirsiniz. Kredi notu limiti nasıl yükseltilir yakından inceleyelim.

Kullanılmayan hesaplar, beklenmeyen borçlarla karşılaşmanıza neden olur ve kredi notunuzu düşürebilir. Bunun için kullanılmayan hesapları kapatabilirsiniz,

Kredi kartı borcunuzun sadece asgari tutarı ödüyorsanız, kredi notunuz günden güne azalıyor demektir. Kredi kartı borcunuzun aylık borcunun tamamını yatırmak gerekir.

Mevcut kredi ödemeleriniz var ise yeni bir kredi başvurusunda bulunmadan önce bunları kapatmaya ve bitirmeye çalışın.

Faturalarınızı otomatik ödemeye almak, diğer tüm ödeme ve hesap takiplerinizi tek bir banka ile yürütmek gibi alışkanlıklar, bankalardaki kredi notunuzu yükseltecektir.

İnteraktif Kredi sayesinde kredi notu limitlerinizi çeşitli raporlarda detaylı bir şekilde öğrenebilir ve kredi notunuzda yapmanız gereken iyileştirmeleri öğrenebilirsiniz.