Kredi Komisyoncuları Kimlerdir? Ne İş Yaparlar?

Kullanıcılar, ihtiyaçlarını karşılamak, yatırım yapmak veya hayallerini gerçekleştirmek için kredi çekebilirler. Bireysel kredilerin içinde, konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi yer almaktadır. Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda “bana kredi çıkmıyor, kredi notum yetersiz, istediğim krediyi alamıyorum” diyorsanız güvenilir kredi komisyoncuları ile çalışabilirsiniz. Kredi komisyoncuları, kredi notu düşük olan kullanıcıları için analizler yaparak hangi bankadan uygun kredi alabileceğiniz kullanıcıya iletir ve gerekli iyileştirmeler için tavsiyeler verir. Kredi başvurusu onaylandığında kredi komisyoncuları önceden anlaşılan pay üzerinden komisyon alırlar. İnteraktif Kredi olarak kredi alamayanlar için kredi komisyoncuları kimlerdir, ne iş yaparlar ve nasıl kredi çıkartırlar? sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

Kredi Komisyoncularının Görevleri Nelerdir?

Kredi almak istediğinizde kredi miktarı, vadesi ve faiz oranlarını inceleyerek hesaplama yapmanız gerekir. Uygun krediyi bulduğunuzda bile kredi size çıkmayabilir. Bunun nedeni bankaların kredi için istediği, gelir durumunu ve kredi notunu karşılayamadığınız için olabilir. Bunlarla birlikte bazı bankalar, kendi faiz ve para politikalarına göre ek belge, kanıt, ipotek veya kefil isteyebilirler. Kredi komisyoncuları, kredi notu ve geliri yetersiz olan kullanıcılara kredi başvurularının onaylanması için dikkat edilmesi gereken hususları rapor halinde kullanıcıya iletirler. İnteraktif kredi gibi kredi komisyoncularının görevleri nelerdir;

Gelire göre borç durumlarınızı kontrol etmek,

Alabileceğiniz en uygun kredi çeşitlerini, limitlerini sizler için analiz etmek,

Finansa durumunuzu bozan durumları düzenlemeniz için sizlere önerilerde bulunmak,

Harcama, gider ve masraflarınızdaki gelir gider dengesini analiz etmek,

Kredi notunuzu yükseltmek için öneri sunmak ve istediğiniz krediye ulaşmanızı sağlamak.

İnteraktif Kredi, çeşitli raporlarla sizlerin mali durumunuzu analiz ederek kredi alabilmeniz için tüm şartları sizlere sunmaktadır.

Kredi Komisyoncuları Nasıl Kredi Çıkartır?

Kredi komisyoncuları, sizlerle görüşme yaptıktan sonra isteklerinize uygun inceleme yaparlar ve gerekli olan şartları yerine getirdikten sonra sizin adınıza başvuru yaparlar.

Kredi onaylandığında %5 ile %15 arasında komisyon alınır. İnteraktif Kredi danışmanlık hizmetinde başvuru yapmadan önce tüm masraflar, komisyon oranları sizlere anlatılıp onayınız alınmaktadır. Kredi komisyoncuları nasıl kredi çıkartır;

İnteraktif kredi üzerinden kredi raporunuzu oluşturabilirsiniz ve kredi uzmanı sizin durumunuzu inceler.

İnteraktif şubenizde yer alan danışmanlık sözleşmenizi inceleyip onaylayın ve kredi uzmanınız sizler için gerekli tüm dosya işlemlerini hazırlayacak.

İstediğiniz kredi onaylanınca kredi uzmanınız sizi bankaya yönlendirecek ve bu süreç hakkında bilgi aktaracak sonrasında krediyi kullanabilirsiniz. Öncesinde anlaşılan miktar ve oran üzerinden kredininiz onaylandığında komisyon ödersiniz. Krediniz onaylanmadığında herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Hızlı başvuru ve ürünlerimiz kısmından almak istediğiniz raporu seçebilir ve kredi başvurusunu İnteraktif Kredi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.