Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Nakit ihtiyacı olan kullanıcılar, bu ihtiyacı karşılamak için bankalara kredi başvurusu yaparlar. Firmalar, ticari ve kurumsal kredi için bireyler ise ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi için başvuru yaparlar. Kredi başvurularının onaylanması için bankalar kullanıcıları detaylı şekilde inceler. Bu incelemede kredi notu, belgelendirilebilir gelir ve birçok etmen göz önünde bulundurulur. Kredi danışmanlık hizmeti, firmaların ve bireylerin bankalarla olan ilişkilerini iyileştirmek için verilen bir hizmettir. İnteraktif Kredi olarak hazırladığımız bu yazımızda kredi danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Kredi Danışmanlık Firmaları Nasıl Çalışır?

Kredi danışmanlık hizmeti kurumların ve bireylerin kullandığı bir hizmet türüdür. Kredi danışmanlık hizmetleri ekonominizi düzenlemenize yardımcı olmaktadır. Peki, kredi danışmanlık firmaları nasıl çalışır? İnteraktif Kredi gibi kredi danışmanlık firmaları, kredi başvurusu yapmadan önce firmaların ve bireysel kullanıcıların kredi onaylanma sürecini hızlandırmaktadır. Çeşitli raporlarla bankaya gitmeden önce gerekli iyileştirmeleri yapabilmeniz için sizlere hizmet vermektedir. İnteraktif Kredi onaylanan kredi üzerinden %5 ile %15 komisyon alarak kullanıcılara hizmet vermektedir. Kurumlara verilen kredi danışmanlık hizmetinde gelir gider dengesini analiz edilir, fırsatları ve zararları kurumlara aktarır. Finansal danışmanlık firmaları bankaların kredi oranlarıyla paralel gider ve bankalar ile iş birliği içerisindedir. Hem bankalar hem de müşterileri için oldukça faydalı bir hizmettir. İnteraktif Kredi, çeşitli raporlarla kredi notlarında ve bankalarla olan ilişkilerde müşterilerine en iyi hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Kredi Danışmanlığı Güvenilir Mi?

Kredi almak konusunda kullanıcıların şüphesi olabilir. Kredi notu düşük veya sıfır olan müşteriler; “kredi bana çıkar mı?” sorusunu sormaktadır. Kredi danışmanlık hizmeti kredi onaylanma sürecinde iyileştirmeler yapmaktadır. Bu süreçte yardımcı olan kredi danışmanlığı güvenilir mi? Kredi danışmanlık hizmetinden kredi kullanmak isteyen kişilerin güvenilirliği esas alınmalıdır. Kredi almak isteyen kullanıcılar kredi danışmanlığı alacakları firmaların portföyünü ve belgelerini dikkatlice incelemelidir. Nakit ihtiyacı olan kullanıcılar para bulma amacıyla güvenilir olmayan firmalara dikkat etmelidir. Kredi danışmanlık firması eğer legal yollarla müşterilerin nakit ihtiyacını karşılıyorsa güvenilirdir. Kredi danışmanlık merkezleri ile kredi çekilmek istendiğinde mutlaka merkezlerin yasal boyutu araştırılmalıdır. İnteraktif Kredi gibi gerekli belgelere sahip firmalar kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için tüm süreçleri açık bir şekilde göstermektedir. İnteraktif Kredi olarak biz sizin adınıza kredi işlemi gerçekleştirirken paranıza dokunma yetkisine sahip olmuyoruz. Sadece başvuru işlemlerini sizin adınıza gerçekleştiriyor ve kredinin onaylanmasını sağlıyoruz. Ancak bu krediden elde edilecek paraya bizim dokunma yetkimiz olmadığı gibi hiçbir banka da sizin talimatınız olmadan herhangi bir kesinti yapamamaktadır. Dolayısıyla siz krediyi kullandıktan sonra çıkan kredi tutarı üzerinden danışmanlık bedelini kendiniz ödersiniz ve faturanızı göndeririz. Zaten kredi onaylanmazsa danışmanlık ödemiyorsunuz.

Kredi Danışmanlığı Yasal Mı?

Kredi danışmanlık hizmeti, bankaların kredi türlerine göre müşterilere hizmet sağlamaktadır. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda en doğru kredileri bulmaları ve kullanmasını sağlamaktadır. Peki, kredi danışmanlığı yasal mı? Kredi danışmanlığı bankalarla çalışıp ve yasal süreçlerle hizmet verdiği için legaldir. Bu hizmetleri yaparken de bankaların kredi oranlarıyla paralel giderler. Bankalarla iş birliği içerisinde kullanıcıların kredi alma süreçlerini yönetmektedirler. Kredi almak isteyen kullanıcılara fayda sağlarken aynı zamanda bankalara yardımcı olmaktadırlar. İnteraktif Kredi içerisindeki süreçleri kullanıcı olarak kolaylıkla takip edebilirsiniz. Aynı zamanda danışmanlarımızla yaptığınız görüşmelerde tüm gerçekleşecek süreçleri öğrenip ona göre hareket edebilirsiniz. Müşterilere en uygun kredi vadelerini, faizlerini ve miktarlarını sunmaktadır. Bankalar gibi yasal süreçleri takip ederler ve görüşmeler kayıt altına alınmaktadır. Kredi danışmanlık hizmeti tercih ederken İnteraktif Kredi firmasının portföyünü inceleyebilir ve gerekli belgelerimizi görebilirsiniz. Bireylerin, ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi almayı sağlarken İnteraktif Kredi, fırsatlardan ve kampanyalardan faydalanmanızı sağlamaktadır. Bu avantajlar ile en hesaplı kredi çeşidini ve onlarca bankanın teklifini görebilirsiniz.

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Müşteriye Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Tüketiciler yatırım yapmak veya gerekli ihtiyaçlarını karşılamak için nakit paraya ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara kredi başvurusu yaparlar. Maddi sıkıntı ve nakit yetersizliğinden dolayı bu kredi başvuruların onaylanmasını sağlamak için tüketiciler kredi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Kredi almak isteyen isteyenlerin kredi danışmanlık şirketinin müşteriye sağladığı avantajlar nelerdir? Kredi danışmanlık şirketleri borçlardan kurtulmak, yeni ev, araba almak için bankalardan legal bir şekilde kredi alınmasını sağlamaktadır. Müşterilerin ihtiyacı doğrultusunda doğru krediyi bulmayı sağlarlar. Farklı banka kredilerini müşteriye sunarak en düşük faizli, uzun vadeli ve yüksek miktarlardaki krediyi bulma imkânı sunmaktadır. Bu sayede onlarca kullanıcılar banka banka dolaşmadan, müşteri hizmetlerinde dakikalarca beklemeden en iyi kredi seçeneklerini karşılaştırabilir. Kredi notu düşük veya sıfır olan kullanıcılar kredi danışmanlık hizmeti sayesinde kredi notunda ve belgelendirilebilir gelir durumunda iyileştirmeler yapabilirler. İnteraktif Kredi çeşitli raporlarla kullanıcıların kredi onaylanması için gerekli adımları sizlere iletmektedir. Halihazırda kredi ödemesi olan kullanıcılar, yeni bir kredi alabilmek için kredi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Kredi ödemeniz olduğunda yeni bir kredi başvurusu onaylanmayabilir. Kredi notunuzda düşüşe neden olan eski kredilerine rağmen kredi almak için İnteraktif Kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bankaların faiz oranları, kampanyaları ve fırsatları değişmektedir. Onlarca bankanın tekliflerinden anlık haberdar olmak için bu hizmeti tercih edebilirsiniz. İnteraktif Kredi içerisindeki klasik rapor ile “Bana nasıl kredi çıkar?” sorusunun cevabını aradığımız Findeks ve İnteraktif Kredinin iş ortaklığında oluşturduğumuz bir kredi raporudur. Findeks raporunuzu, bankaların aradığı koşullarla birleştirerek, kredi alma ihtimalinizi, limitlerinizi hesaplıyor, varsa kredi sicilinizdeki engelleri ve bunları aşabileceğiniz sonraki adımları belirleyip, nasıl kredi alacağınızı İnteraktif Kredi Güven Raporu’yla öğrenirsiniz. Böylelikle banka banka dolaşmaya gerek kalmadan krediniz için pazarlık edebilirsiniz. Aynı zamanda adetli beni takip et raporları ile Düşük kredi puanına sahipseniz ve bu yüzden kredi alamıyorsanız dert etmeyin. İnteraktif Kredi Güven Raporu “beni takip et” paketiyle kaç ay sonra, neleri yaparsanız kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. “Beni takip et” seçeneklerinden size uygun sayıda raporu sepete ekleyebilir, ay ay kredi puanınızdaki yükselişi izleyerek indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz.

Kredi Danışmanlık Firmalarının Hedefleri Nelerdir?

Bankalar farklı faiz ve para politikalarıyla kullanıcılara kredi sunmaktadır. Kredi danışmanlık firmaları, bankaların tüm avantajlı kredilerini kullanıcılara sunmaktadır. Peki, kredi danışmanlık firmalarının hedefleri nelerdir? Kredi danışmanlık hizmeti veren firmalar kullanıcılara pek çok fayda sağlamaktadır. Kredi danışmanlık hizmeti ihtiyaca göre ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi almak isteyen kullanıcıların gelir ve mali durumuna göre en uygun krediyi bulmaktadır. Doğru kredinin başlatılmasını sağlarken kredi sürecinin tüketici için düzenlenmesini sağlamaktadır.

Kredi ile ilgili gerekli belgelerin müşteriden doğru şekilde temin edilmesini sağlarken kredi onay sürecini iyileştirmektedir.

Bankaların müşteriden istedikleri tüm fiziki ve mali prosedürleri yerine getirirken, dikkat edilmesi hususları detaylı bir şekilde müşteriye aktarmaktadır. Kredi için gerekli görülen başvuru dosyasını düzenler.

Kredinin takip edilmesi ve sürecin iyi yönetilmesini sağlamaktadır ve müşterilerin ihtiyacına göre düşük faizli ve uzun vadeli kredi olanaklarını bulmaktadır.

Kredi Danışmanlık Hizmetlerinde Kolay Kredi İmkânı

Kredi alma süreci prosedürler ve gerekli evraklarla birlikte oldukça zorlu geçmektedir. Kullanıcılar kredi notunu ve gelir durumunu önceden düzenlemeden kredi başvurusu yaptığında başvuru onaylanmayabilir. Bu bağlamda kredi danışmanlık hizmetlerinde kolay kredi imkânı sunulmaktadır. Kredi danışmanlık hizmetinde İnteraktif Kredi kullanıcıların mali durumlarını çeşitli raporlarla farklı perspektiflerden bakarak kolay kredi almasını sağlamaktadır. Onlarca bankalardan en avantajlı kredileri alabilmeniz için sizlere seçenekler sunan İnteraktif Kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Banka işlemleriyle uğraşmadan, bankalarda veya müşteri hizmetlerinde telefonda sıra beklemeden kolay kredi hizmeti alabilirsiniz. Uzman kadromuz ile tüm süreçleri sizler için kolaylaştırıp yasal ve güvenilir hizmet vermekteyiz. Bankalara kredi başvurunuz onaylanmasa bile İnteraktif Kredi ile ihtiyacınız olan krediniz en kısa zamanda çıkmaktadır.

Nasıl Kredi Çıkartılır?

Nakit ihtiyacınıza göre bankaların çeşitli kanallarından bireysel kredi başvurusu yapılabilir. En uzun faiz oranı ve uzun vadeden faydalanmak için onlarca bankanın faiz ve para politikasını incelemeniz gerekir. Peki, nasıl kredi çıkartılır? Bankalara başvuru yapıldığında bankalar kullanıcıların kredi notlarını ve gelir durumlarını incelemektedir. Kredi notu düşük veya sıfır olan kullanıcıların kredi onaylanması biraz zor olabilir. Bu durumda kredi danışmanlık hizmetinden faydalanmalarında fayda bulunmaktadır. İnteraktif Kredi gibi danışmanlık hizmeti veren kurumlar müşterilerin kredi notundaki iyileştirmeleri kullanıcılara aktarmaktadırlar. Kredi notunu yükselttiğinizde yüksek miktarlarda kredi alabilir ve onaylanma ihtimali yükselmektedir.

İnteraktif Kredi, çeşitli raporlarla farklı perspektiflerden bakarak kredi notunuzdaki iyileştirmeleri sizlere aktarmaktadır. Çeşitli sebeplerle kredisi onaylanmayan kullanıcılar bu sayede ihtiyacı olan krediyi rahatça çekebilir.

Kredi Çıkartmak İçin Kredi Raporu Önemli

Bankalara giderek veya E-Devlet üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi danışmanlık hizmetinin farkı sadece kredi notunuzu sizlere bildirirken yapmanız gerekenleri çeşitli raporlarla sizlere aktarmaktadır. İnteraktif Kredi içerisinde klasik rapor ve beni takip et raporları bulunmaktadır. Kredi çıkarmak için kredi raporu önemli ve gereklidir. Klasik rapor ile “Bana nasıl kredi çıkar” sorunun cevabını aradığımız Findeks ve İnteraktif Kredinin iş ortaklığında oluşturduğumuz bir kredi raporudur. Findeks raporunuzu, bankaların aradığı koşullarla birleştirerek, kredi alma ihtimalinizi, limitlerinizi hesaplıyor, varsa kredi sicilinizdeki engelleri ve bunları aşabileceğiniz sonraki adımları belirleyip, nasıl kredi alacağınızı İnteraktif Kredi Güven Raporu’yla öğrenirsiniz.

İkinci raporumuz olan beni takip et raporu, düşük kredi puanına sahipseniz ve bu yüzden kredi alamıyorsanız gerekli iyileştirmeleri yaptığınızda süreci takip etmenizi sağlar. “Beni takip et” seçeneklerinden size uygun sayıda raporu sepete ekleyebilir, ay ay kredi puanınızdaki yükselişi izleyerek indirimli fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.

Kredi Danışmanlık Şirketleri İçerisinden Güvenilir Olanı Bulmak Şart

Kredi almak isteyen kullanıcılar nakit ihtiyacından, masraflarını karşılamak için bankalara giderler. Kredi notu düşük veya sıfır olan kullanıcılar veya çeşitli sebeplerden kredi çekemeyen kullanıcılar kredi danışmanlık şirketinden faydalanabilirler. Bu bağlamda kredi danışmanlık şirketleri içerisinden güvenilir olanı bulmak şart. Zaten nakit ihtiyacı olan tüketiciler dolandırılmamak için güvenilir olanı bulması gerekir. Çektiğiniz kredi, danışmanlık firması adı altında dolandırıcı olabilir. Uzman kadrosuyla kurumsal kredi veren İnteraktif Kredi’ye baktığımızda;

İnteraktif Kredi A.Ş. olarak biz, 2011 yılında kurulan, Türkiye'de İlk defa kredi değerleme ve derecelendirme faaliyetlerinde bulunan kurumuz. Kredi almak isteyen kurum veya bireylere danışmanlık veren Türkiye'nin en büyük finans şirketiyiz. 400.000 kullanıcıya ulaştığımız şu günlerde projelerimizi İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde geliştirmeye devam ediyoruz. Ayrıca 2015 yılından bu yana KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. ile Findeks İş Ortağı olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz. İSO 9001 Kalite belgesine sahibiz. Faaliyetlerimizle ilgili tüm detayları İstanbul Ticaret Odası’nın web sitesini ziyaret ettikten sonra ticaret unvanımız ile arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Kredi Komisyon Oranları

Kredi danışmanlık hizmeti veren kurumların kredi komisyon oranları değişmektedir. Kurumların bankalarla olan ilişkisine göre ve hizmet kalitesine göre bu oranlar belirlenmektedir. İnteraktif Kredi, kredi işlemlerinizi başlatmak için kredi raporunuzu oluşturur. Rapor fiyatlarını ürün ve hizmetlerimiz kısmından inceleyebilirsiniz. Raporlarınız oluşturulup gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra krediniz onaylandığında kredinizin çıkma zorluğuna göre kredi komisyon oranları belirlenmektedir. Onaylanan kredi üzerinden %5 ile %15 arasında değişkenlik gösteren kredi danışmanlık ücreti ödersiniz. Kredi notunuza ve sicilinize göre sistem tarafından kredinin zorluğu belirlenir ve oran hesaplanır.

Krediniz onaylanmadığında danışmanlık bedeli ödemezsiniz ve kredi ile ilgili oluşabilecek tüm masraf kalemleri kredi işleminiz başlamadan önce sizlere yardımcı olan uzmanımız tarafından sizlere anlatılır ve gerekli işlemlerin tamamı sizin onayınızdan geçer.

İnteraktif Kredi hizmetinden, ihtiyacınız olan bireysel kredinin onaylanması için faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi raporu, kira raporu, rent a car raporu ve senet raporu ile gerekli düzenlemeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurumsal kredi danışmanlık hizmetinden faydalanmak için başvuru merkezinden form doldurabilir veya hafta içi bizimle iletişime geçebilirsiniz.