Konut Kredisi Hesaplama-2021 Faiz Oranları

Konut kredileri, konut almak için bankaların kullanıcılara verdiği kredi çeşididir. Yatırım yapmak, kiradan kurtulup yeni bir ev sahibi yapmak için konut alınabilir. Konut almak için belirli bir miktar paranızın üzerine konut kredisi çekip ev sahibi olabilirsiniz. Bankaların politikalarına göre ve müşterilerin kredi notlarına göre konut kredisi faizleri, vadeleri ve miktarları belirlenmektedir. İnteraktif Kredi, kullanıcıların kredi almasını kolaylaştırmaktadır. İnteraktif Kredi, kredi notunuzu yükseltmeniz için çeşitli raporlarla farklı perspektiflerden bakarak sizlere tavsiye veren kredi danışmanlık firmasıdır. Bu yazımızda ise konut kredisi hesaplama-2021 faiz oranları, konut kredisi limitleri hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Konut Kredisi Nedir?

Bireysel kredilerin içerisinde ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi yer almaktadır. Bu yazımızda konut kredisi hakkında bilgilere yer vereceğiz. Peki, konut kredisi nedir? Konut kredisi, ihtiyaç veya yatırım amacıyla satın almak istenilen konutun teminat altına alınarak, bankalar tarafından verilen bir kredi çeşididir. Konut kredisi KKDF ve BSMV vergilerinden muaf tutulmaktadır. Konut kredileri, ev almak için oldukça kullanışlı bir kredi çeşididir. Uzun vadeleri ve uygun faiz oranları ile kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi hesaplaması için ilk olarak çekilmek istenen kredi miktarının ve vadesinin belirlenmesi gerekir. Vadenin belirlenebilmesi için aylık ödenebilecek taksit tutarının belirlenmesi gerekir. Bu noktada aylık gelirinizin önemi oldukça fazladır. Aylık gelirinizden giderleri çıkardıktan sonra elinizde kalan para ile aylık ödeyebileceğiniz tutarı belirleyebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi tutarı ve vade belirledikten sonra kredi hesaplama yapabilirsiniz. Bankların konut kredisi faizler oranları değişmektedir. İnteraktif Kredi ile bankaların size özel konut kredisi tekliflerinden, kampanyalarından yararlanabilir, en uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Konut kredisi hesaplama-2021 faiz oranları, 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranı aylık %1,37’dir. Konut kredisi hesaplamada kullanılan birçok etmen bulunmaktadır. Bu koşulların hepsini detaylı raporlarla öğrenmek için İnteraktif Kredi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ne kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Yeni konut almak için kredi çekmeye karar verdiniz. Bununla birlikte, ne kadar konut kredisi çekebilirim, diye merak edebilirsiniz. Konut kredisi tutarı birden çok duruma bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenlerden bazıları, gayrimenkul değeri, kredi notu ve hane geliridir. Konut kredisinde, konutlar teminat altına alındığı için onların piyasa değerleri önemlidir. Kredi notu, bireysel olarak, bankalarla olan ilişkinizi, ödeme alışkanlığınızı gösterir ve açıdan önemlidir. Konut kredi tutarı, genellikle aylık taksit tutarı toplam hane gelirinin %50’sini geçmeyecek şekilde hesaplanır, evli değilseniz bu gelir bireysel olarak hesaplanır. Son olarak kredi çekebileceğiniz tutar, satın alacağınız gayrimenkul değerinin %90’ını geçemez. Ne kadar konut kredisi çekebileceğinizi bu etmenler belirler ve bunlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.

Konut kredisi çekmek istiyorsanız, İnteraktif Kredi üzerinden onlarca bankanın teklifini değerlendirebilir, konut kredisinin onaylanması için çeşitli raporlardan faydalanabilirsiniz.