Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Alınabilir Mi?

İhtiyaç kredisi, küçük masraflarınızı karşılamak, küçük yatırımlar yapmak için kullanılabilir. Bankalar, bireysel kredi çeşitleri içerisinde yer alan ihtiyaç kredilerini düşük faizlerle ve kısa vadelerle kullanıcılarına sunmaktadır. İhtiyaç kredisinin onaylanması diğer kredilerin onaylanmasına göre daha kolaydık. Düşük miktarda olan ihtiyaç kredisini alabilmek için bankaları inceleyerek başvuru yapabilirsiniz. Bankalar kredi vermek için kullanıcıların kredi notuna ve gelir durumuna bakarlar. Yeterlilik sağlandığı durumda kredi alınabilir. Peki, kefilsiz ihtiyaç kredisi alınabilir mi sorusu merak edilen bir sorudur. İnteraktif Kredi olarak bu sorunun yanıtını detaylı olarak anlatacağız.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

İhtiyaç kredisi almak istediğinizde bankaların şubelerine, internet bankacılığına, mobil bankacılığa ve kredi danışmanlık hizmetlerine başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi almak için gereken şartlar nelerdir;

Başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir,

Yeterli kredi notuna ve bankaların istediği belgelendirilebilir geliri karşılamak,

Yeterli bir süre sigortalı olarak çalışmış olmak,

İpotek verilecekse ve kişi evliyse eşinin yazılı rızasını alınmalı,

Banka isterse kefil olacak bir kişinin bulunması gerekir, bu kişinin gerekli koşulları karşılaması gerekir.

İhtiyaç kredisi başvuru yapmak için bankaların ekstra olarak istediği belgeleri hazırlamak gerekmektedir.

Kefil Olmadan İhtiyaç Kredisi Alınır mı?

İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli koşullar sağlanamadığı taktirde ipotek ve kefil istenebilir. Kefil olmadan ihtiyaç kredisi alınır mı, mümkün müdür?

Başvurduğunuz kredi çeşitleri için kredi notu ve gelir durumunuz yeterli olmadığında kefil istenebilir. Kredi notu kullanıcıların bankalarla olan ilişkilerini ve ödeme alışkanlığınızı belirleyen bir rapordur. Kredi raporunuz 0 ile 699 puan aralığında olduğunda kredi kullanma olasılığınız en düşüktür. Kefil ve ipotek göstererek kredi kullanımı mümkün olan puan aralığı ise 700 ile 1099’dur. Kefilsiz ihtiyaç kredisi alabileceğiniz aralık 1100 ile 1499 aralığı ve bunun üstüdür. Kredi notunuz düşük ve geliriniz yüksek ise bankalar kefil istemeyebilirler. Kefilsiz ihtiyaç kredisi koşullarını detaylı öğrenmek gelir notu ve gelirinizi karşılaştırmak için İnteraktif Kredi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Bankalardan nakit ihtiyacınızı karşılamak için ihtiyaç kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru şartlarına uygunsanız krediniz kolaylıkla onaylanır ve krediyi kullanabilirsiniz. En uygun ihtiyaç kredisini hangi banka veriyor, size en uygunu hangisidir;

İhtiyaç kredisi diğer kredilere göre düşük vadelidir ve 36 aya kadar vade verilebilir. Daha rahat ödeme istediğinizde aylık yerine 3 aylık vadelerde ödeme yapabilirsiniz. Bu vadelere göre ve kredi miktarlarına göre faiz oranları değişir ve bankalar sizlere teklifte bulunurlar. Kredi alırken düşük faizlileri tercih edebilirsiniz fakat dosya masrafı fazla olabilir. Bankalar yeni ve eski müşterilerine çeşitli kampanyalar sunarlar. Sizler de İnteraktif Kredi sayesinde banka banka dolaşmadan onlarca bankanın yaptığı kampanya ve fırsatlardan anında faydalanabilir ve en uygun kefilsiz ihtiyaç kredilerini karşılaştırabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ve diğer krediler için Hemen Başvur seçeneğinden kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.