İnteraktif Kredi Güven Raporu Nedir?

Kişiler, kurumlar, şirketler ya da firmalar bazı dönemlerinde acil para ihtiyacı duyabilirler. Bankaların müşterilerine sunduğu kredi hizmeti bu durumlar için hazırlanmıştır. Kredi, en basit tanımı ile bankaların acil para ihtiyacı olan kişilerin bu ihtiyacını karşılamak için onlara verdiği borç veya ödünç para anlamına gelmektedir. Günümüzde acil para ihtiyacı duyan birçok kişi, şirket veya kurumlar bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadır. Acil para ihtiyacınızı karşılamak için bankaya başvurduğunuzda ise banka sizden bazı şartlara uygun olmanızı bekler. Bu bankanın size verdiği ödemeyi geri alma konusunda kendisi için uyguladığı bir güven prosedürüdür. Bu duruma bağlı olarak ise sizden bazı bilgiler ve evraklar ister. Sonrasında ise sizi bir değerleme süresine tabii tutar. Bu süreçte kredi notunuz oldukça önemli bir faktördür. İnteraktif Kredi Güven Raporu ise tıpkı bankaların kredi başvurusunda olduğu gibi sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra size özel olarak hazırlanan bir rapordur. Finansal durumunuzu mevcut halini bir bütün içerisinde görmenizi sağlayarak kredi başvurularınızın olumlu bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olur.

İnteraktif Kredi Güven Raporu Avantajları Nelerdir?

Bankaya kredi için başvurduğunuzda banka bütün finansal durumunuzu bir bütün olarak değerlemeye alır. Bu değerleme sürecinde geçmiş dönem kredi kullanımlarınız, ödeme alışkanlıklarınız, mevcut kredi ve kredi kartı kullanımlarınız ya da borçlarınız gibi birçok önemli detay değerlemeye alınır. Banka bu değerleme süreci sonunda başvurunuzu onaylar veya onaylamaz. İnteraktif Kredi Güven Raporu, tıpkı bankaların değerleme sürecinde olduğu gibi bütün finansal geçmişinizi ve mevcut finansal durumunuzu değerlendirerek hazırlanır. Size özel olarak hazırlandığı için kredi başvurusu ile ilgili birçok konuda size avantaj sağlar. İnteraktif Kredi Güven Raporu’nun en önemli avantajı kredi başvurusunda bulunmadan önce başvurunuzun onaylanması ya da aksi bir durum ile ilgili size bilgi sağlamasıdır. Ayrıca bir diğer önemli avantajı ise gelirinize oranla size ne kadar kredi çıkabileceği konusunda da size bilgi sağlamasıdır.

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankaların kredi kullanımı başvurusunda dikkate aldıkları en önemli bilgi başvuru yapan kişinin kredi notudur. Kredi notu, tüm bankaların erişebildiği, finansal geçmişiniz, ödeme alışkanlıklarınız ya da mevcut finansal durumunuzun değerlendirilmesine göre sizin için belirlenmiş bir nottur. Kredi notu, 1 ile 1900 arasında değişmektedir. Kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu ne kadar yüksek ise kredi başvurusunun onaylanma ihtimali de o kadar yüksektir. Aynı şekilde ne kadar düşük ise onaylanma ihtimali de o kadar düşüktür. Ayrıca bankalar kredi notlarını şu şekilde belirli risk gruplarına ayırmışlardır; - 0-99 Çok riskli - 100-299 Orta riskli - 400-599 Az riskli - 600 - 799 İyi - 800-1000 Çok iyi Bu tabloya göre kredi alabilmek için kredi notunun en az 1300 olması gerekmektedir. Orta riskli grupta yer alan kişilerinde kredi başvuruların çok düşük bir oranda olsa da bile bazı durumlarda onaylanabilmektedir.

Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir?

İnteraktif Kredi hizmetlerinden biri olan Kredi Danışmanlık Hizmeti, kredi kullanım başvurusuna karar verdiğiniz andan itibaren sizin için bu süreci kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlayan bir hizmettir. İnteraktif krediye başvurduğunuz andan itibaren sizin için özel olarak değerlendirmeler yapan kredi uzmanı sizin için bütün süreci yönetecek ve kullanmak istediğiniz krediye en kısa sürede sorunsuz olarak ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kredi Danışmanlık Hizmeti Avantajları Nelerdir?

Bankaların kredi başvurusu süreci çoğu zaman zahmetli ve karmaşık olabilmektedir. Özellikle de bazı durumlara bağlı olarak kredi başvurunuz onaylanmadığında ya da istediğiniz miktarda kredi onayı çıkmadığında. İnteraktif Kredi Danışmanlık hizmetinde sizin için hazırlanan İnteraktif Kredi Güven Raporu sayesinde konusunda uzman kredi danışmanları tarafından değerlendirilmektedir. Böylece istediğiniz kredi miktarına ya da onaylanmayan başvurunuz için yapılması gereken iyileştirmelere ulaşmanızı sağlarlar. İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda İnteraktif Kredi Güven Raporu nedir, avantajları nelerdir, kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalıdır, kredi danışmanlık hizmeti nedir ve avantajları nelerdir soruları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. İnteraktif Kredi Güven Raporu ve benzeri konularda detaylı bilgi sahibi olabilmek için İnteraktif Kredi Akademi’de bulunan diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.