Finansal Danışmanlık Nedir? Finans Danışmanı Ne İş Yapar?

Kullanıcılar kredi almak veya kredi kartı almak için bankalara başvurur. Kredilerin onaylanması için bankaların politikaları ve kullanıcıların kredi notu, geliri, bankalarla ilişkisi incelenir. Nakit ihtiyacı olan kullanıcıların kredi başvuruları onaylanmayabilir. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Finansal danışmanlık hizmeti veren kurumlar hem bireyler için hem de kurumsal firmalar için kredi başvurularının onaylanması için iyileştirmeler yaparlar. Peki, finansal danışmanlık nedir, finans danışmanı ne iş yapar? Bu yazımızda İnteraktif Kredi olarak bu sorulara yanıtlar vereceğiz ve verdiğimiz danışmanlık hakkında bilgilere değineceğiz.

Finans Danışmanının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Finansal danışmanlık hizmeti veren kurumlar, bireylerin veya kurumsal firmaların finansal açıdan iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Kredi için bankalara başvuru yapmadan önce finansal danışmanlık hizmeti ile kullanıcılar kredi onaylanma sürecinde iyileştirmeler yapabilir. Kredinin onaylanma ihtimali bu hizmet ile artabilir. Aynı zamanda taşınır veya taşınmaz varlıklarını nasıl değerlendireceği konusunda tavsiyelerde bulunur ve sigorta hizmeti sunmaktadırlar. Finans danışmanının görev ve sorumlulukları nelerdir?

Finansal danışmanlık hizmeti yapan kurum, danışmanlık yaptığı kurumun portföyünü inceler ve yönetimini üstlenir.

Firmaların veya bireylerin varlıklarını, finansal piyasalara göre geleceğini gerekli analizler yaparak rapor oluşturur.

Kurumlar yatırım yapacağı zaman gerekli raporları oluşturur. Firmanın optimum seviyede kar etmesini veya zarardan kurtulması için tavsiyeler verir.

Gelir ve gider tablolarını inceleyerek bilanço analizini hazırlar ve denetler.

Bankalarla olan ilişkileri yönetir ve parayla ilgili tüm hareketleri denetlemeleri yapar ve düzenler.

Finansal hedeflere göre müşterinin nasıl ilerlemesi gerektiği hakkında çeşitli raporlarla bilgiler vermektedir.

İncelenen müşteri portföyünde risk ve avantajları müşteriye aktarır. Bireylere ve firmalara finansal danışmanlık hizmeti veren kurumların sunduğu kredi raporu nedir?

Kredi Raporu

Bankaların kredi verebilmesi için kredi notları oldukça önemlidir. Kredi notları bankalardan veya E-Devlet’ten öğrenilebilir. İnteraktif Kredi gibi danışmanlık hizmeti veren kurumlar kredi raporları ile kredi notunda ve bankalarla olan ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmaktadır. Detayları içeren risk raporu kişinin veya kurumların maddi durumunu açıklıyor. Bu raporlarda ödeme alışkanlıkları, bankalarla olan ilişkiler, borçlar, düzenli ödemeler hakkında bilgiler yer almaktadır. İnteraktif Kredi, farklı perspektiflerden bakarak kredi raporunu oluşturmaktadır. Kredi rapor ile nasıl kredi alacağınıza çözüm bulabilirken beni takip et kredi raporu ile ay ay kredi puanınızdaki yükselişi izleyerek indirimli fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma

Kredi yapılandırma, var olan tüm borçların tek çatı altında toplanmasını sağlamaktadır. Kredi yapılandırma ile kullanıcılar daha düşük faiz oranı ile borcunu daha iyi şartlarda ödeyebilir. Tüm bankaların kredi yapılandırmasını öğrenmek için İnteraktif Kredi danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kredi raporları ile İnteraktif Kredi üzerinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Yapılandırma yapmadan önce kredi notunuzda iyileştirmeleri bu sayede yapabilirsiniz. Kredi danışmanlık hizmeti ve kredi çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizi inceleyebilir, hesaplama araçları ile onlarca bankanın sunduğu fırsat ve avantajları karşılaştırabilirsiniz.