En Uygun İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Küçük masrafları karşılamak, küçük girişimlerini büyütmek isteyenler ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirler. Bireysel kredi çeşitleri arasında bankalar tarafından onaylanması daha kolay bir kredidir. Bireysel ihtiyaç kredisi, düşük miktarda ve uygun vadede olduğu için her bütçeye uygun bulunabilir. Kredi notu ve gelir durumu yeterli seviyede olanların kredileri kolaylıkla onaylanabilir. İnteraktif Kredi danışmanlık hizmeti olarak en uygun ihtiyaç kredisi hesaplama nasıl yapılır, sorusunun yanıtına ve detaylarına yer vereceğiz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi başvurularında, bankalar kredi almak isteyenlerin gelir durumu, kredi notu ve profillerini inceleyerek kredi sonucunu bildirirler. Düşük miktara sahip olsa da ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce dikkat etmeniz gerekir. İhtiyaç kredisi hesaplarken nelere dikkat edilmelidir, detaylarına geçelim.

Gelir durumunuzun ihtiyaç kredisi aylık ödemelerini karşılayabilecek düzeyde olmasına dikkat edin. Bankalar gelir durumunuzu inceler ve hesaplama yaparken gelirinize göre hesaplama yapmanız gerekir.

İhtiyaç kredisi vadeleri 36 aya varan vadelerle kullanıcılara verilmektedir. Aldığınız krediyi kısa vadede ödeyebilme gücünüz varsa, daha az faizle geri ödeyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan kredi miktarını önceden belirleyin. İhtiyacınızdan fazla kredi almak geri ödemede bütçenizi yorabilir. İhtiyaç kredisi hesaplama işleminde en önemli unsur olan faiz oranları inceleyelim.

İhtiyaç Kredisi Hesaplarken Faiz Oranları

İhtiyaç kredisinde dikkat etmeniz hususlardan en önemlisi faiz oranıdır. Faiz oranı, ihtiyaç kredisinin geri ödemesini etkiler. İhtiyaç kredisi “Kalan Ana Para Tutarı X Kredi Faiz Oranı + BSMV+ KKDF = Ödenecek tutar" şeklinde hesaplanmaktadır. İhtiyaç kredisi hesaplarken faiz oranları nasıl değişmektedir? Ekim ayı içerisinde 15. 000 TL için bankaların sunduğu faiz oranlarına bakalım.

  • ING Bank, ING 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi, %1,35,
  • QNB Finansbank, 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi %1,34,
  • TEB, CEPTETEP Hoş Geldin Faizli Kredisi, %1,45,

Oranıyla en uygun faiz oranlarını sunmaktadır. İhtiyaç kredisinin miktarı, vadesi ve ek giderler ihtiyaç kredisi hesaplama işleminde faiz oranlarını değiştirmektedir.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemini yaparken ihtiyacınız olan krediyi bulmanız gerekir. Düşük miktara sahip ihtiyaç kredisi aldığınızda geri ödemeniz sırasında yeni kredi alamayabilirsiniz. İhtiyacınızdan fazla kredi alırsanız geri ödemelerinizde ödeme güçlüğü çekmenize neden olabilir. Nakit ihtiyacınızı karşılamak için ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim, diye düşünüyorsanız hemen yanıtlayalım.

Günümüzde birçok banka ihtiyaç kredisi üst limitini 100 bin TL seviyesine kadar çıkarmaktadır. Bankalar kendi müşterilerine veya yeni müşterilerine bu limitleri 125 limite kadar çıkarmaktadır. Yüksek ihtiyaç limiti kredisi sunan bankalar kefil veya ipotek isteyebilirler. Aylık belgelendirilebilir geliri, aylık taksit tutarının iki katı olan ve kredi notu yeterli olan kişilerin kredisi kısa sürede onaylanmaktadır.

İnteraktif Kredi danışmanlık hizmeti sayesinde, en uygun faiz oranlarını bulabilir ve ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. İnteraktif kredi alanında uzman ekibiyle kredi işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır.