En Uygun Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bireysel kredi seçenekleri arasında düşük miktarda ve uygun vadelerde olan kredi çeşidi bireysel ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi başvurusunun onaylanma ihtimali diğer kredilere oranla daha fazladır. Düşük miktarda olan ihtiyaç kredisi başvurusunda en uygun vadelerde ve düşük faize sahip krediyi alarak borçlarınızı kapatabilir, düğün, ev, taşınma, tatil, seyahat masraflarınızı karşılayabilirsiniz. İnteraktif Kredi ile en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar neler, bunlara yakından bakalım.

Hangi Bankadan Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Alabilirim?

İhtiyaç kredisi başvurusu, küçük giderleri karşılamak için kullanılan ve nakit ihtiyacını karşılayan kredidir. Kredi miktarı, vadesi ve faiz oranı bankalara göre değişmektedir. İhtiyaç kredisinde vade 36 ay vade olarak belirlenmiştir. Birçok banka bu 36 aya kadar vade sunarken, bazı bankalar müşterilerine daha uzun vadeler sunabilirler. İhtiyaçlarınızı karşılamak için hangi bankadan ne kadar ihtiyaç kredisi alabilirim, diye düşünüyor olabilirsiniz.

Kredi notu, kullanıcıların geliri bu noktada oldukça önemlidir. Bunlara bağlı olarak nakit ihtiyaç kredisi için üst sınır 100 bin TL seviyesinde belirlenmiş durumda. Bazı bankalar müşterilerine bu miktarların üstünde, 125 bin TL’ye kadar kredi verebilmektedirler.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Yüksek ihtiyaç kredisi limitlerine başvuru yapmak isteyenler, bu miktarı faiziyle en geç 36 ay içinde ödemek zorundadır. Bu durumda bütçesini yormak istemeyen bireyler en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar nelerdir ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar sorularını sormaktadırlar. İhtiyaç kredisi geri ödemelerinde düşük faiz veren bankaları araştırırken kullanıcılar, oluşabilecek dosya masrafı, sigorta gibi ekstra giderleri de göz önünde bulundurmaları gerekir.

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında ING 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ile ilk sırada yerini almaktadır. 12.09.2021 tarihinde 36 ay vade ile 15 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35’tir. Bu bankayı %1.39 ile QNB Finansbank, %1.45 ile CEPTETEB “Hoş geldin Faizli Kredi” takip etmektedir.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?

İhtiyaç kredisi geri ödemesinin vadesini uzattığınızda bütçenizi yormadan geri ödemeyi kolaylıkla uzun vadede yapabilirsiniz. Faizden daha az etkilenmek için ise vade süresini kısaltabilirsiniz. İhtiyaç kredisi almadan önce ihtiyaç kredisi nasıl hesaplanır, onu inceleyelim.

İhtiyaç kredisi hesaplamasında, çekilen miktarın üzerine faiz eklenir ve belirtilen vadelere bölünerek kullanıcıya sunulur. Uzun vadede ödemek isteyenler için geri ödenen miktar daha fazla olmaktadır. Bununla birlikte tüm kredi ödemelerinin aylık gelirin %50’sini geçmemesi şartı bulunur. Bankalara ve çeşitli kampanyalara göre de değişen ihtiyaç kredisi miktarı yaklaşık olarak bir maaşın 10-12 katı arası olarak belirlenir.

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ve en uygun ihtiyaç kredilerine ulaşmak için İnteraktif Kredi sizler için çalışmaktadır. Kredi raporu alarak mevcut durumunuzu kredi uzmanlarımıza kontrol ettirebilir ve kredi sürecinizi kolayca başlatabilirsiniz. Uzmanımız tüm bürokratik işlemleri halledecek ve size sadece kredi onayı için bankaya imza atmak kalacak, en uygun ihtiyaç kredisini almak için hemen başvuru yapabilirsiniz.