Emekliye Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar, emekliler için kredi vermektedir. SGK veya BAĞKUR üzerinden emekli olan insanların, emeklilik gününü doldurmuş fakat borcu devam eden insanlar için bankalar kredi verebiliyorlar. Emekliye kredi imkanlarından yararlanmak için bankaların belirlediği şartları yerine getirmek gerekiyor. Eğer kullanıcılar bankaların belirlediği koşullara uyuyorsa kredi çekebilmektedirler. Kredi çekmeden önce İnteraktif Kredi ücretsiz araçlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca İnteraktif Kredi, kredi çekmeden önce detaylı raporlarla eksik yönlerinizi tamamlamanıza ve ihtiyacınız olan kredinin kolay çıkabilmesi için yardımcı olan danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Emekliye Kredi Şartları Neler?

Bankaların belirlediği koşulları yerine getirerek, emekliye kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Peki, emekliye kredi şartları neler? Kısaca bunlara değinirsek;

  • İlk olarak kredi ödeme seçenekleri belirlenirken, aylık taksitlerin çekilen maaşın yüzde 70 oranını aşmaması gerekir.
  • Kredi çekmez istenilen banka dışında herhangi bir bankada kredinizin olmaması gerekir.
  • Kredi çekmek isten emekli kişilerin 75 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.
  • Emekli olan kişinin sicil kaydı temiz olmalı ve üzerinde hiçbir icra veya kırmızı kalem olmamalıdır.
  • Banka eğer yüksek miktarlar için ipotek isterse, eşten imzalı izin belgesi alınmalıdır.
  • Son olarak krediye başvuran bir birey başka bir işte çalışıyorsa maaşını bankaya göstermelidir.

Bu şartlar bankaların genel olarak uyguladıkları politikadır ve bankalarda küçük değişiklikler gösterebilmektedir.

Kredi Başvuru Süreci

Emekli bireyler, konu, taşıt veya ihtiyaç kredisi için başvuru yapmaktadırlar. Bu kredileri çekmek için kredi şartlarını sağlayan emekliler bankalara başvuru yaparlar. Peki, kredi başvuru süreci nasıl ilerler? Bankaların şubelerinden, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı ile kredi sürecine başvuru yapılır. Kredi onaylanırsa, istenilen evraklar ve belgeler bankaya iletilir. Size özel çıkan kampanya ve fırsatlardan yararlanmak için bankaların web sitelerinden takip edebilir veya kredi danışmanlık hizmeti veren İnteraktif Kredi’yi tercih edebilirsiniz. Size en uygun teklifleri görebileceğiniz İnteraktif Kredi, aynı zamanda kredi notunuzda iyileştirmeler yapmak için detaylı raporları görebilir, finansal durumunuzu öğrenebilir ve almak istediğiniz kredinin detaylarına ulaşabilir ve en önemlisi onlarca bankanın kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Hesaplama

Bazı bankalar, müşteri çevresini genişletmek için ve yeni müşteriler kazanmak için belirli dönemlerde kampanya düzenleyerek emeklilere faizsiz kredi sağlamaktadır. Emeklilere faizsiz kredi hesaplama içerisinde kullanılan kredi üzerine herhangi bir ekleme yapılmadan anaparanın ödendiği kredi türüdür. Birçok kredi çeşidinde olduğu gibi emeklilik kredilerinde kısıtlı dönemlerde bankalar faizsiz kredi imkanlarını açmaktadırlar. Bu nedenle kampanyalar ve fırsatlar, bankaların web sitelerinden takip edilmelidir. Onlarca bankanın kredi çeşitleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için İnteraktif Kredi araçlarını kullanabilir. Verdiğimiz detaylı raporlar ile kredi notunuzdaki ve kredi almanız için gerekli koşullarda iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Emeklilere faizsiz kredi hesaplama, kredi veren bankaları, kredi alan bankaların faiz oranlarına ulaşmak için İnteraktif Krediyi tercih edebilirsiniz.