Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi, kullanılan farklı kredilerin tek bir kredi altında toplanıp yapılandırılması ile oluşturulan ihtiyaç kredilerinden bir tanesidir. Geri ödemeleri eşit taksitlerle kredilerin ödenmesini sağlamaktadır. Borç kapatma kredisi, borç transferi kredisi veya borç birleştirme kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Gerekli belgeleri hazırlayarak, bankaların internet şubelerinden, mobil bankacılıktan ve internet bankacılığı üzerinden bilgi alınabilir ve başvuru yapılabilir. Peki, borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir? İnteraktif Kredi olarak hazırladığımız bu yazımızda, borç kapatma kredisi veren bankalar, başvuru adımları, kimlerin alabileceği ve hesaplama ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvurulur?

Borç kapatma kredileri, birçok banka tarafından kredi almak isteyenlere verilmektedir. Faiz oranlarına bakılarak devlet veya özel bankalara başvuru yapılabilir. Borç transferleri ile yeni ödeme planları oluşturarak, uzun vadede paranızı daha iyi yönetebilir, mevcut borçları yapılandırabilirsiniz. Peki, borç kapatma kredisine nasıl başvurulur?

Farklı bankalarda borcu olan kişilerin borçlarını tek bir bankada toplamasını sağlamaktadır. Borç kapama kredisi için esnaf, Kobi veya bireysel fark etmeden şubeye gidilip şahsen yapılmaktadır. Aynı zamanda bankaların internet bankacılığından veya mobil şubelerinden bilgi alabilirsiniz. Borç kapatma kredisi için her bankanın şartları ve istediği ek evraklar olabilir. İnteraktif Kredi üzerinden borç kapama kredisini almak için buraya tıklayarak başvuru yapabilir, onlarca bankanın tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Tüm borçlarınızı yapılandırarak tek bir krediye borçlarınızı bağlayabilirsiniz. Yeni ödeme vadesi ve faiz oranları ile ödemenizi kolaylaştırmaktadır. Borçlarınızı yapılandırmak için borç kapatma kredisini kimler alabilir?

İlk olarak kredi, ek hesap veya kart borçlarından ötürü icra takibi başlamamış olması gerekir, Geçmiş dönemlerdeki borçlar ve sicil notu oldukça önemlidir.

Sabit gelirin yanı sıra bankaların istediği ek evraklar götürülür ve düzenli ödeme taahhüdü için belge hazırlanır. İpotekli taşıt ve konutlarda nakit desteği için eş rızası olmalıdır.

Birden fazla bankaya borç var ise bu borçları belgelendirmek gerekir. Aynı zamanda aylık taksitler belirtilen gelirin yarısından fazla olmayacaktır.

Borç kapatma kredisi alabilmek için bu koşullar birçok bankanın istediği temel hususlardır. Borç kapatma kredisi ile borçlar icraya düşmeden daha uygun taksitlerle ödeme rahatlığı sağlanır.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Borç kapatma kredisinde ilk olarak mevcut kredi ve kredi kartlarının borçları hesaplanır. Bankalar bu verilerle birlikte kredi onayı için dosyalarını tamamlarken kredi başvurusunda bulunun kişilerden detaylı bilgi alınmaktadır. Güncel borç tutarlarına ulaştıktan sonra aylık gelirin %50 ‘geçmeyecek şekilde birleştirme kredisi hesaplaması yapılır. Hesaplamalar güncel faiz oranlarına göre ve bankaların politikalarına göre değişmektedir.

Borç kapatma kredisi hesaplama için İnteraktif Krediyi kullanarak onlarca bankanın tekliflerini görebilirsiniz. Raporlarla değerlendirmeler sunan İnteraktif Kredi üzerinden ücretsiz araçlarımızı kullanılabilir veya detaylı bilgiler ve iyileştirmeler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.