İnteraktif Kredi - 26 October 2023

Ne kadar planlı olursak olalım, titiz hesaplamalar yapsak da beklenmedik durumlarla karşılaşabiliyoruz. Tutarı küçük veya büyük fark etmeksizin çok acil nakit ihtiyacımız olabiliyor. Sebebi ne olursa olsun birçoğumuz para ihtiyacımız nedeniyle bankalara acil kredi başvurusunda bulunuyoruz.

İşleme alınan kredi başvurusunun onaylanması birçok kritere göre neticelenir. Bizim burada dikkat çekeceğimiz öncelikli konu, senin kredi notunun zedelenmesini önlemek. Hızlı kredi ihtiyacın ne kadar acil olsa da finansal kredibiliteni ölçmeden, herhangi bir başvuruda bulunmak senin adına sakıncalı olur. Çünkü düşünülmeden atılan adımlar, kredi notunu olumsuz etkiler. İnteraktif Kredi’nin yapay zeka modeli ile oluşturduğu kredi profilini ve kredi güven raporunu alarak işlemlerini başlatman, anında kredi ve diğer kredi başvurularının onayını güçlendirir. 

Acil Kredi Nedir?

Krediler vadelerine, içeriklerine ve amaçlarına göre çeşitli gruplara ayrılırlar. Acil kredi, hızlı kredi ve anında kredi gibi isimlerle karşına çıkan bu kredi seçenekleri, özünde kredi türü olarak bir ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredilerinin limitleri çok yüksek değildir. Ülkemizdeki acil kredi veren bankalar çoğunlukla, yüksek limitli olmayan kredi başvurularında kullanıcılarını, talep edilen tutara bağlı olarak, matbu evrak, imza vb prosedürlerle uğraştırmaz. Hesaplama sonrası başvuru işlemlerini şubeye gitmeden online gerçekleştirebilirsin. Anında krediye bankaların mobil uygulamaları veya kendi İnternet adreslerinden başvurarak ulaşman mümkün.

Anında Krediye Nasıl Ulaşırsın?

İnteraktif Kredi’ye başvurarak kredi profilini öğrendiğinde, hatta kredi güven raporunu alıp incelediğinde, sana özel hazırlanmış; onaylanma ihtimali yüksek kredi teklifleri, raporunda sunulur. Böylece hesaplama araçları ve karşılaştırma tabloları ile vakit kaybetmeyeceksin. Gereksiz başvurular yapmadan, doğrudan sonuca ulaşırsın. Çünkü bankaların gereklilikleri, onay süreleri, değerleme kriterleri ve şartları farklılık göstermesine rağmen, İnteraktif Kredi raporu, senin için bu değerleme ve eleme sürecini zaten yapmış olacak. Bu sayede kredi başvurusu öncesi, farklı bankaların farklı koşullarını karşılaştırmak; uzun uzun araştırmalar yapmak zorunda kalmayacaksın. Acil kredi veren bankalar başvuru döneminde nasıl şartlar sunuyorlarsa, sana uygun olan teklifleri de raporunda yer alacak.

2023 yılında acil kredi veren bankalar

 • Akbank
 • Aktif Bank
 • Alternatif Bank
 • Anadolubank
 • Burgan Bank
 • CEPTETEB
 • Enpara.com
 • Garanti BBVA
 • Halkbank
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

Her bankanın kredi onay süreçleri farklılık göstereceğinden, karar verilen bankanın şartlarını incelemekte fayda var. Aylık ve yıllık faiz oranları piyasaya göre avantajlı mı? Sigorta, kredi masrafı gibi kalemlere, aylık geri ödeme taksit tutarları gibi faktörlere dikkat etmelisin. İnteraktif Kredi Güven Raporunu aldığında bu süreç senin adına uzmanlarımız tarafından titizlikle yapılmış olacak. 

Anında Kredinin Avantajları

Bankanın müşterisi isen çoğu zaman şubeye gitmeden, hızlıca online başvuru yapabilir ve süreci esnek bir şekilde sonuçlandırabilirsin. Ana amaç acil nakit ihtiyacı olan müşterileri bekletmeden, ihtiyaçlarının kolayca karşılanmasını sağlamaktır.

Fiziksel başvuru olmadığı için kredilerin faiz ve masrafları, fiziksel başvurulara oranla daha uygun olabilir.

Bazıları masrafsız olabilir.

Kredi tutarına bağlı olarak kefil gerektirmez.

Vade, faiz, tutar seçenekleri vardır.

Maaş müşterilerine kolaylık sağlarlar.

Acil kredi bulma durumunda kalındığında, bazen panik yapabilir ve bankalar dışında kurumlara başvuru yapılabilir. Bunun dışında sosyal medyada çok sayıda, ön ödeme alarak kredi onaylatma reklamları karşımıza çıkmakta. İhtiyaç ne kadar acil olursa olsun çok dikkatli davranmak, yasal olmayan veya dolandırılma ihtimali olan her türlü oluşumdan uzak durmak gerekliliğini hatırlatmak isteriz.

İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda “Acil Kredi Veren Bankalar" konusu hakkında merak edilen detayları seninle paylaştık. Amacımız, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak tarafların güven içinde ticaret yapmalarını sağlamaktır. Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

KREDİ KARTLARI
Kart Ücreti Olmayan Kredi Kartları
En Çok Ödül Veren Kredi Kartları
En Çok Taksit Yapan Kredi Kartları
En Prestijli Kredi Kartları
Sana Onaylanabilecek Kredi Kartları

Önerilen Kaynaklar
Borç Kapatma Kredisi ile Borçları Yeniden Yapılandırma Fırsatı
22 March 2024
Kullanıcı, onay ihtimali yüksek krediye başvurduğunda, onaylanma ihtimalini arttırırken, red yanıtı alma riskini düşürür. Kredi notu, dolayısıyla kredi profili zedelenmez, aksine iyileşme sağlar.
Devamını Oku
Kredi Notu Düşük Olanların Kredi Alabileceği Bankalar-2023
7 November 2023
Bankaların dönem dönem kredi notu düşük olanlara uyguladıkları çeşitli borç kapatma kredisi kampanyaları olabiliyor. Bazı bankaların kredi tutarı ve vadesine bağlı olarak gelir belgesi, kefil, ipotek gibi istekleri de olabilir. İpotek göstererek kredi kullanma ihtimalini artırabilirsin.
Devamını Oku
Kredinin Onaylanma İhtimalini Artıran 10 İPUCU
18 October 2023
Kredi kullanımı bir süreç. Bu sürecin kredi başvurusu öncesinden başlayarak, doğru bir şekilde tasarlanması gerekiyor. Kredim nasıl onaylanır? diyorsan, kredi notun bu tasarımın tam merkezinde. Kredinin onaylanma ihtimalini artıran 10 ipucunu senin için derledik.
Devamını Oku