İnteraktif Kredi - 02 Ekim 2023

İnteraktif Kredi’de skora değil, sonuca bakılır. Kredibilite hesaplama gibi işlemlerle uğraştırmayız. Çünkü biz, finans sektöründe, kredi almanın herkesin hakkı olduğu fikrini, hayata geçirmek için varız. Kredi almak isteyenlerin sadece bir not ile tanımlanmasını ve buna göre sonuç üretilmesini adil bulmuyoruz. 

İnteraktif Kredi’ye gelerek kredi güven raporunu aldığında, Kredi notu öğrenme ile uğraşmaz, piyasadaki diğer raporlardan ve kredi notlarından farklı olarak, Türkiye’nin en detaylı ve yapay zekayla üretilen ilk kredi profilini oluşturursun. Bu nedenle banka şubelerini ve online hesaplarını dolaşmadan, kredi başvurusu yaparak kredi notunu zedelemeden, herhangi birinden red yanıtı almadan, kredi güven raporunu almanı öneriyoruz. Raporunla mevcut durumunun ne olduğunu ve kredi profilini öğrenirsin. Kredi profilin ne durumda olduğunu, kredi onayı alıp alamayacağını sana söyler. Profil kartının ne anlama geldiğini, kredi kullanımındaki önemini, detaylarıyla açıklayan analiz sonuçlarını alırsın.

Her kredi raporuna atanan İnteraktif Kredi uzmanları, seninle ilgili yorumunu belirtir. Bununla da kalmaz, eğer profilin kredi onayı verilmeyecek grubun içerisinde ise yapılacaklar listesinde, neleri yapman, neleri düzeltmen vaya kaçınman gerektiğini sana anlatır. Kredi onayı alabileceğin kredi profiline ulaşmanın adımlarını atarsın. Kredi profilin, kredi ve kredi alabilecek grupta ise kredi uzmanın sana en uygun kredi ve kredi kartı tekliflerini sunar, profilini bir bankacı gözüyle görmeni sağlar. Profilini etkileyen faktörlerin ne olduğu, iyileştirmek için nasıl bir yol izlemen gerektiği ve daha birçok konuda yardımcı olur. 

Senin Kredi Profilin Ne?

İnteraktif Kredi, her kullanıcısı için:

  • Zayıf
  • Kritik
  • Riskli
  • Hassas
  • Güvenli
  • Mükemmel

olmak üzere 6 ayrı kredi profili oluşturur. Her profilin bir anlamı var ve biz senin için profillerin anlamlarını olabildiğince basitleştirdik.

Kredi profilin “Zayıf” görünüyorsa:

Kredi notunun oldukça düşük olduğunu tahmin etmek hiç zor değil. Bu profil kartı, bankalar ve diğer finans kuruluşları tarafından güvenilir bulunmaz ve kredi talebi red yanıtı alır. Sadece kredi veya kredi kartı talebinde bulunmak değil, ev veya araba kiralamak, ticaret yapmak da mümkün değildir. Bu profil kartında olan kullanıcılarımıza, artık hedef tahtasında karavana atmayı bırakmalarını, bizden aldıkları ilk kredi raporuyla beraber, raporunda belirttiğimiz uzman yorumumuzu ve yapılacaklar listesini, zaman kaybetmeden hayata geçirmesini öneriyoruz. 

Kredi profilin “Kritik” görünüyorsa:

Durumun iyi değildir. Finansal dünyada durumunun iyiye gitmediği, tehlikeli bir şekilde, her an “zayıf” profil kartına gerileme olasılığının olduğu farz edilir. Bankalar ve kuruluşlar, herhangi bir işlem yapmak için mutlaka teminat göstermeni isterler. Köprüden önceki bu son çıkışta, İnteraktif Kredi elbette yanında olacak. Bu profil kartında olan kullanıcılarımızın çok dikkatli davranmaları ve kendilerini çabucak üst profile taşımanın yollarını, bizimle bulmasını tavsiye ediyoruz.

Kredi profilin “Riskli” görünüyorsa:

Tahmin ettiğin gibi zayıf ve kritikten biraz daha iyisin. Üzgünüz ama bu yeterli değil. Hala çanlar senin için çalıyor. Kredi veren veya seninle iş yapacak kuruluşlar, senden mutlaka kefil veya ipotek talep edeceklerdir. Bu da özel ve iş yaşamını oldukça kısıtlayacak, iş yapmak istediğinde veya kredi ya da kredi kartı almak istediğinde seni zorlayacak bir durum. Kefil veya ipotek zorunluluğundan kurtulmak, bir üst profile geçmek için raporundaki yapılacaklar listeni uygulamana ve kredi uzmanının desteğini bir an önce almana ihtiyacın var.

Kredi profilin “Hassas” görünüyorsa:

İlk üç profilden kesinlikle daha iyisin. Fakat hassas, herşeyin pamuk ipliğine bağlı olduğu bir yerdesin. Vakit, akıllı kararlar alma zamanı. En küçük yanlış adımda geriye düşüp, ilk üç kredi profilinden birine geçme olasılığın yüksek. Bu nedenle kredi veren kuruluşlar, limitleri çok yüksek olan, alışverişte ekstra avantajlar sağlayan kartlardan olmasa da sana kredi kartı teklifleri yapacaklar. Ancak tutar belirleyici olmakla birlikte, kredi kullanman çok düşük ihtimal. Hayatının finansal olarak en önemli eşiğinden geçiyorsun diyebiliriz. Bir seçim yapman gerekecek, ya bir adım geri gidip düşecek, hayatını çok daha zorlaştıracaksın ya da bir adım ileri atıp güvenli geleceğin anahtarını İnteraktif Kredi’den alacaksın. 

Kredi profilin “Güvenli” görünüyorsa:

Kendi başına birçok başarı elde ettiğini anlarız. Güvenli profil, kredinin anahtarıdır diyor, bu profilin kredi ve kredi kartlarına uygun olduğunu söylüyoruz. Peki uygun olmak, ihtiyaç ve isteklerini yeterince karşılıyor mu? Hayallerini gerçekleştirmeye seni ne kadar yaklaştırıyor? İşte burada İnteraktif Kredi olarak devreye giriyor, profiline ve raporundaki finansal detaylara odaklanıyoruz. Programımız ve uzmanlarımız tarafından, ödeme düzenin, gelirin, limitlerin ve borçlanma durumun, titizlikle analiz edilir. Vereceğimiz danışmanlıkla, sana çıkardığımız yol haritası ile ilerler ve mükemmel kart profiline ulaşmanı sağlarız. Mükemmel kredi profiline geçince neler olacağını, hayatının nasıl bir değişiklik beklediğini merak ediyorsan, okumaya devam et. 

Kredi profilin “Mükemmel” görünüyorsa:

Seni tebrik ediyoruz: Zirvedesin! Bizim tüm kullanıcılarımızı taşımak istediğimiz kredi profilidir. Senin değil, bankaların senin peşinde koştuğu, sana teklifler sunduğu, yüksek itibarlı ve bizim herkes için uygulamaya çalıştığımız hikayemizin son profilidir. Yüksek limitli, en avantajlı faiz oranlarına sahip, uygun vadeli kredilerini, premium kredi kartlarını, yanında ekstra hediyelerle sana sunmak için yarışan bankalardan bahsediyoruz. Sadece bankalarla sınırlı kalmayan, evini sana kiralamak için can atan ev sahiplerinden, seninle iş yapmak isteyen, ürün ve hizmetlerini sana satmak ya da kiralamak için sıraya girmiş firma ve markalardan söz ediyoruz.  

Tahmin edeceğin üzere, zayıftan mükemmele doğru gittikçe çok farklılaşan bir deneyim tasarlıyoruz. Arka planda, sahip olduğu datayı devamlı tarayarak; piyasa şartlarındaki ve kullanıcılarındaki her değişiklikte, farklılıkları eşleştiren yapay zeka kullanımı ile kredi profilini sürekli güncel tutan, haberdar eden bir sistem. Amacımız kullanıcılarımızı her zaman bir üst profile taşımak ve sonunda zirvede tutmak. 

İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda “Kredi Skorunu Kaldırdık, Kredi Profili Geliyor!" konusu hakkında merak edilen detayları seninle paylaştık. Amacımız, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak tarafların güven içinde ticaret yapmalarını sağlamaktır. Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Hemen Başvur
KREDİ KARTLARI
Kart Ücreti Olmayan Kredi Kartları
En Çok Ödül Veren Kredi Kartları
En Çok Taksit Yapan Kredi Kartları
En Prestijli Kredi Kartları
Sana Onaylanabilecek Kredi Kartları

Önerilen Kaynaklar
Kredi Notu Nedir ve Nasıl Yükseltilir ?
09 Mayıs 2024
Finansal Geleceğinizi Güçlendirmek İçin Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yollarını Keşfedin!
Devamını Oku
Türkiye'de Artan Borç Yükü: İcra Dosyaları ve Kredi Borçlarındaki Artış
08 Mayıs 2024
Türkiye'de finansal sorunlarla boğuşan insan sayısı hızla artıyor; icra dosyaları ve kredi borçları rekor seviyelere yükseliyor.
Devamını Oku
Nisan 2024 Enflasyonu ve Kredi Almaya Etkisi
03 Mayıs 2024
TÜİK'in açıkladığı verilere göre, Nisan ayında tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) yüzde 3,6 artarak yıllık bazda yüzde 67,4'e yükseldi. Aynı dönemde enflasyon ise yüzde 2,9 artışla yüzde 84,3 oldu.
Devamını Oku