İnteraktif Kredi - 24 Ağustos 2023

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar...

Kredi notu bankalar için son derece önemlidir. Bu nedenle düşük kredi notuyla kredi kartı alma konusu merak edilen konulardan birisidir. Kredi notu sıfır olan birisi, risk grubunda olsa da çalışma durumuna göre kredi kartı çıkarma şansına sahiptir. Kredi notunun sıfır olması, bankanın tüketici ile ilgili fikir sahibi olmaması anlamına gelmektedir. Kredi notu 1-699 arasında olan kişiler ise bankalar için en riskli grupta yer almaktadır. Bu kişilerin kredi kartı başvurusu genellikle kabul edilmez.

Riskli grupta yer alan ve kredi notu 1-699 arasında değişen kişiler, muhtemelen kredi kartı borcu yüzünden yasal takip geçirmiş olan kişilerdir. Bu sebeple bankalar, bu kişilere kredi kartı vermemektedir. İnteraktif Kredi olarak bu yazımızda, düşük kredi notuyla kredi kartı alma süreci hakkında merak edilenleri seninle paylaşacağız.

Kredi Notu Düşük Olan Biri Neden Kredi Kartı Alamıyor?

Bankaların kredi başvurularında öncelikli olarak dikkat ettikleri konular arasında kredi notu yer almaktadır. Kredi ve kredi kartı ödemelerinin ne kadar düzenli ve zamanında olduğunu anlamak için önemli bir kriter olan kredi notu ile bankalar seninle ilgili bir fikir edinebilir. Böylece başvurunu buna göre değerlendirebilirler.    

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan kişiler genelde bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapar. Bu seçenek kredi notunu yükseltmek ve kredi kartı almak için en önemli seçenekler arasında yer alır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı veren birçok banka vardır. Bu bankalar, bloke teminatlı kredi kartını en çok veren bankalardandır. Düşük kredi notu ile kredi kartı alabileceğin bankalar aşağıdaki gibidir: 

 1. Akbank Axess Free
 2. QNB Finansbank CardFinans
 3. Denizbank Bonus
 4. Garanti Bonus Flexi
 5. Türkiye İş Bankası Maximum
 6. TEB Bonus 

Kimler Kredi Kartı Alamaz?    

Kredi kartı alabilmek için belirli kriterleri karşılayabilmenin yanı sıra reşit olman da gereklidir. 18 yaşının altında ve herhangi bir geliri olmayan, aynı zamanda da kredi kartı belgeleri ebeveynleri tarafından onaylanmayan biri, kredi kartı alamaz. 

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?   

Kredi kartı almak için özellikle belirlenecek bir kredi notu bulunmaz ancak kredi notu, müşteri hakkında bilgi verdiği için bankanın kararında önemli role sahiptir. Kişinin kredi notu oluşmamışsa, çalışma durumuna göre kredi kartı alması mümkündür. Kredi puanı 1-699 arasında olan kişiler bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilir. 700 puan ve üstünde yer alan kişiler ise çalışma durumlarına ve gelir beyanlarına göre kredi kartı sahibi olabilir. 

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, kredi notu düşük olan kişilerin başvurabileceği bir kredi kartı çeşididir. Bu kredi kartını almadan önce belirli bir miktarda ücreti bankaya bloke ettirmek gerekir. Örneğin 1.000 TL bloke ettirip 1.000 TL limitli bir kredi kartı sahibi olman mümkündür. Bloke teminatlı kredi kartını kullanmak, kredi notuna olumlu yönde etki eder. 

Bloke teminatlı kredi kartında taksitlendirme işlemi mümkündür. Böylece puan kazanılabilir. Normal kredi kartından tek farkı ise asgari ödeme tutarının bulunmamasıdır. Kısacası gelen borcun hepsini ay içerisinde ödemen gerekmektedir. 

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Alma Şartları

Bloke kredi kartı, yaygın olarak kullanılmamaktadır. Bu nedenle blokeli kredi kartının hangi durumlarda alınabildiği de merak edilmektedir. Genellikle geçmişinde idari veya kanuni takip yaşayan kişiler, bloke teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunur. Bu kişiler, geçmiş finansal eylemlerindeki sorunlar nedeniyle normal kredi kartı alamaz. Bir teminat sunulması, bankadan kredi kartı alınmasını kolaylaştırır. Bu bağlamda blokeli kredi kartı alabilen kişiler aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

 • Mevcut gelir belgesi olmayan kişiler
 • Kredi notu düşük olan kişiler
 • Kara listede adı bulunan kişiler
 • Kredi notu 0 olan kişiler

Blokeli kredi kartı başvurusu, kredi kartı alma sürecine göre daha farklı işlemektedir. Bu işlem için öncelikli olarak ilgili bankanın şubelerinden birine gidilmesi gerekir. Daha sonra ise banka şubesindeki çalışana, teminatlı kredi kartı almak istenildiği belirtilir. 

Blokeli kredi kartı başvurusunda, limitlerin belirlenmesi de önemli bir kriterdir. Bunun nedeni, nakit blokeli kredi kartı alınacak ise sunulacak olan bloke tutarının en az kart limitinin üzerinde olması gerektiğidir. Kısacası teminat olarak belirtilen değerin, kart limitinin üzerinde olması son derece önemlidir. Bu bağlamda bloke teminatlı kredi başvurusu adımları aşağıdaki gibidir: 

 1. Bloke olarak verilecek tutar için bir mevduat hesabı açılır.
 2. Açtırılan hesap için kredi kartı başvurusu tamamlanır.
 3. Yasal takip süreci sonrasında banka, verilen teminata bloke uygulamasını gerçekleştirir.
 4. Bu durumda yasal takip yoksa kredi kartı alınabilir. Teminatlı kredi kartının limiti ise genellikle bloke edilen tutarın %80’i kadar olur. 

İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda “Düşük kredi notuyla kredi kartı alma” konusu hakkında merak edilen detayları seninle paylaştık. Amacımız, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içinde ticaret yapmalarını sağlamaktır. Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Hemen Başvur
KREDİ KARTLARI
Kart Ücreti Olmayan Kredi Kartları
En Çok Ödül Veren Kredi Kartları
En Çok Taksit Yapan Kredi Kartları
En Prestijli Kredi Kartları
Sana Onaylanabilecek Kredi Kartları

Önerilen Kaynaklar
Borç Yönetimi ve Yapılandırma Stratejileri
12 Temmuz 2024
Borç yönetimi ve yapılandırma, bireysel kullanıcılar için finansal sağlığın korunması ve sürdürülebilirliği açısından kritik öneme sahiptir. Özellikle ekonomik belirsizlik dönemlerinde, borçların etkin bir şekilde yönetilmesi ve yapılandırılması, bireylerin mali baskılardan kurtulmalarına ve uzun vadeli finansal hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Bu makalede, borç yönetimi ve yapılandırma
Devamını Oku
Güven Raporu ile Kredi Başvurularını Güçlendirme
12 Temmuz 2024
Krediler, bireylerin finansal hedeflerine ulaşmalarında önemli bir araçtır. Ancak, kredi başvurularının onaylanması her zaman kolay değildir. Bu noktada devreye "Güven Raporu" girer. Bu makalede, Güven Raporu'nun ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve kredi başvurularını güçlendirmedeki rolünü inceleyeceğiz.
Devamını Oku
Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri
12 Temmuz 2024
Kredi puanı, finansal yaşamımızda önemli bir yer tutar. Bu puan, bankalardan kredi veya kredi kartı alırken belirleyici bir faktördür. Kredi puanınız yüksekse, bankalar size daha kolay kredi verir ve daha uygun faiz oranları sunar. Ancak düşük kredi puanı, finansal imkanlarınızı kısıtlayabilir. Peki, kredi puanını nasıl yükseltebiliriz? İşte kredi puanını artırma teknikleri.
Devamını Oku