İnteraktif Kredi - 18 Ağustos 2023

Kredi çekmek büyük bir ihtiyaç haline geldikçe gerektirdiği kriterler daha da güçlü hale geldi. Kredi çekmek isteyenler, genellikle toplu paraya ihtiyaç duyan ya da önceki toplu para ihtiyacında edindiği borcu kapatmak isteyen kişilerdir. Bu işlem için Borç Kapatma Kredisi bulunmaktadır. Borç kapatma kredisi, bankalara olan borcun tek bir banka çatısı altında, toplanması anlamına gelir. Kredi ya da kredi kartı borcunu tek çatı altında toplamak isteyenler için idealdir. İhtiyaç kredisi olarak kullanabileceğin bir kredi ürünüdür. Kısaca krediyle borç kapatmak olarak da tanımlanabilir. Kredi ile borç kapatmak mümkün mü, borç kapatma kredisi kaç ay sürer, bu krediyi veren bankalar, kredi kartına borç kapatma kredisi veren bankalar ve kredi şartları merak edilen konular arasındadır. İnteraktif Kredi olarak bu yazımızda krediyle borç kapatma ve borç kapatma kredisi hakkında merak edilenleri seninle paylaşacağız.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, finansman ürünleri kullanan müşterilerin, borcunu tek bir kredi altında yapılandırarak eşit taksitler ile geri ödemelerini sağlar. Bu kredi türü aynı zamanda ihtiyaç kredisi çeşitlerinden birisidir. Diğer adı borç transferi kredisidir. Bankalara borcun varken yeni bir kredi alman mümkün olduğu gibi birden fazla bankaya olan borcunu da tek bir noktada toplaman mümkün. Borç kapatma kredisi ile tüm borçlarını tek bir bankaya aktarabilirsin. Böylece her ay tek bir ödeme yaparak borcunu ödeyebilirsin. Öncesinde, borç transfer kredisi faiz oranlarına göz atman ve en avantajlı yöntemi seçmen son derece önemlidir. Borçlarını tek çatı altına toplaman ise finans durumunu takip etmene olanak tanır.

Kredi ile Borç Kapatma Mümkün mü?

Borç kapatma kredisi başvurusu bankaların şubeleri ve internet siteleri üzerinden yapılabilir. Bunun yanı sıra bankaların olumlu sonuç vermesi için kişinin belirli kriterlere uyması gerekir. Kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak için kredi çekmeye karar verdiysen bunun birkaç yolu bulunur. Bunun yanı sıra mevcut borçlarında uzun süreli gecikme olmaması, yapılandırmanın olmaması ve kredi notunun da yeterli seviyede olması gerekir. Böyle bir durumda kredi notun düşükse bankalar sana yeni bir kredi vermeyecektir.

Borç Kapatma Kredisi Kaç Ay?

Borç kapatma kredisi için belirli bir süre söz konusudur. 0-50.000 TL arası tutarlarda bir kredi çekmek için maksimum 36 ay, 50.001 TL-100.000 TL aralığındaki tutarlar için maksimum 24 ay ve 100.000 TL üzeri tutarlar için maksimum 12 ay vade ile başvuru yapmak mümkündür.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç transfer kredisi şartları bankaya göre değişebilir ancak bazı ortak şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar, diğer tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi notun ve gelirinle ilgilidir. Yasal takibe düşmüş bir banka borcun varsa, borç transferi kredisinden yararlanman mümkün değildir. Bu kredi, yasal takibe düşmemiş ve ödemesi devam eden kredileri kapsamaktadır. Bunun yanı sıra borç kapatma kredisinin diğer temel şartları aşağıdaki gibidir: Açıkta herhangi bir yasal veya idari takibin bulunmaması gerekir. Gelirin resmi geçerliliği bulunan evrak ile beyan edilebilmesi gerekir. Kredi talebinin 36 ayı geçmemesi (konut kredisi hariç) son derece önemlidir. Taksitlerin, müşteri bazlı oranı geçmemesi, ipotek verilecekse eş rızasının yazılı olarak bankaya verilebilmesi, güncel kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekir.

İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda “Borç kapatma kredisi nedir? Krediyle borç kapatma mümkün mü” konusu hakkında merak edilen detayları senin için paylaştık. Amacımız, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içinde ticaret yapmalarını sağlamaktır. Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Hemen Başvur
KREDİ KARTLARI
Kart Ücreti Olmayan Kredi Kartları
En Çok Ödül Veren Kredi Kartları
En Çok Taksit Yapan Kredi Kartları
En Prestijli Kredi Kartları
Sana Onaylanabilecek Kredi Kartları

Önerilen Kaynaklar
Borç Yönetimi ve Yapılandırma Stratejileri
12 Temmuz 2024
Borç yönetimi ve yapılandırma, bireysel kullanıcılar için finansal sağlığın korunması ve sürdürülebilirliği açısından kritik öneme sahiptir. Özellikle ekonomik belirsizlik dönemlerinde, borçların etkin bir şekilde yönetilmesi ve yapılandırılması, bireylerin mali baskılardan kurtulmalarına ve uzun vadeli finansal hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Bu makalede, borç yönetimi ve yapılandırma
Devamını Oku
Güven Raporu ile Kredi Başvurularını Güçlendirme
12 Temmuz 2024
Krediler, bireylerin finansal hedeflerine ulaşmalarında önemli bir araçtır. Ancak, kredi başvurularının onaylanması her zaman kolay değildir. Bu noktada devreye "Güven Raporu" girer. Bu makalede, Güven Raporu'nun ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve kredi başvurularını güçlendirmedeki rolünü inceleyeceğiz.
Devamını Oku
Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri
12 Temmuz 2024
Kredi puanı, finansal yaşamımızda önemli bir yer tutar. Bu puan, bankalardan kredi veya kredi kartı alırken belirleyici bir faktördür. Kredi puanınız yüksekse, bankalar size daha kolay kredi verir ve daha uygun faiz oranları sunar. Ancak düşük kredi puanı, finansal imkanlarınızı kısıtlayabilir. Peki, kredi puanını nasıl yükseltebiliriz? İşte kredi puanını artırma teknikleri.
Devamını Oku