Borç Kapatma Kredisi Nedir? Kredi ile Borç Kapatma Mümkün mü?

Kredi çekmek büyük bir ihtiyaç haline geldikçe gerektirdiği kriterler daha da güçlü hale geldi. Kredi çekmek isteyenler, genellikle toplu paraya ihtiyaç duyan ya da önceki toplu para ihtiyacında edindiği borcu kapatmak isteyen kişilerdir. Bu işlem için Borç Kapatma Kredisi bulunmaktadır. Borç kapatma kredisi, bankalara olan borcun tek bir banka çatısı altında, toplanması anlamına gelir. Kredi ya da kredi kartı borcunu tek çatı altında toplamak isteyenler için idealdir. İhtiyaç kredisi olarak kullanabileceğin bir kredi ürünüdür. Kısaca krediyle borç kapatmak olarak da tanımlanabilir. Kredi ile borç kapatmak mümkün mü, borç kapatma kredisi kaç ay sürer, bu krediyi veren bankalar, kredi kartına borç kapatma kredisi veren bankalar ve kredi şartları merak edilen konular arasındadır. İnteraktif Kredi olarak bu yazımızda krediyle borç kapatma ve borç kapatma kredisi hakkında merak edilenleri seninle paylaşacağız.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, finansman ürünleri kullanan müşterilerin, borcunu tek bir kredi altında yapılandırarak eşit taksitler ile geri ödemelerini sağlar. Bu kredi türü aynı zamanda ihtiyaç kredisi çeşitlerinden birisidir. Diğer adı borç transferi kredisidir. Bankalara borcun varken yeni bir kredi alman mümkün olduğu gibi birden fazla bankaya olan borcunu da tek bir noktada toplaman mümkün. Borç kapatma kredisi ile tüm borçlarını tek bir bankaya aktarabilirsin. Böylece her ay tek bir ödeme yaparak borcunu ödeyebilirsin. Öncesinde, borç transfer kredisi faiz oranlarına göz atman ve en avantajlı yöntemi seçmen son derece önemlidir. Borçlarını tek çatı altına toplaman ise finans durumunu takip etmene olanak tanır.

Kredi ile Borç Kapatma Mümkün mü?

Borç kapatma kredisi başvurusu bankaların şubeleri ve internet siteleri üzerinden yapılabilir. Bunun yanı sıra bankaların olumlu sonuç vermesi için kişinin belirli kriterlere uyması gerekir. Kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak için kredi çekmeye karar verdiysen bunun birkaç yolu bulunur. Bunun yanı sıra mevcut borçlarında uzun süreli gecikme olmaması, yapılandırmanın olmaması ve kredi notunun da yeterli seviyede olması gerekir. Böyle bir durumda kredi notun düşükse bankalar sana yeni bir kredi vermeyecektir.

Borç Kapatma Kredisi Kaç Ay?

Borç kapatma kredisi için belirli bir süre söz konusudur. 0-50.000 TL arası tutarlarda bir kredi çekmek için maksimum 36 ay, 50.001 TL-100.000 TL aralığındaki tutarlar için maksimum 24 ay ve 100.000 TL üzeri tutarlar için maksimum 12 ay vade ile başvuru yapmak mümkündür.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç transfer kredisi şartları bankaya göre değişebilir ancak bazı ortak şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar, diğer tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi notun ve gelirinle ilgilidir. Yasal takibe düşmüş bir banka borcun varsa, borç transferi kredisinden yararlanman mümkün değildir. Bu kredi, yasal takibe düşmemiş ve ödemesi devam eden kredileri kapsamaktadır. Bunun yanı sıra borç kapatma kredisinin diğer temel şartları aşağıdaki gibidir: Açıkta herhangi bir yasal veya idari takibin bulunmaması gerekir. Gelirin resmi geçerliliği bulunan evrak ile beyan edilebilmesi gerekir. Kredi talebinin 36 ayı geçmemesi (konut kredisi hariç) son derece önemlidir. Taksitlerin, müşteri bazlı oranı geçmemesi, ipotek verilecekse eş rızasının yazılı olarak bankaya verilebilmesi, güncel kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekir.

İnteraktif Kredi ekibi olarak bu yazımızda “Borç kapatma kredisi nedir? Krediyle borç kapatma mümkün mü” konusu hakkında merak edilen detayları senin için paylaştık. Amacımız, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içinde ticaret yapmalarını sağlamaktır. Daha fazla bilgi için bizi takip edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

kredi