2021 Banka Kredi Faiz Oranları- Hangi banka ne kadar faiz uyguluyor?

Bireysel krediler, kullanıcıların nakit ihtiyacını karşılamak veya yatırım yapmalarını sağlayan kredi çeşitleridir. Bireysel kredi çeşitleri ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak belirlenmektedir. İnteraktif Kredi olarak 2021 banka kredi faiz oranları ve hangi banka ne kadar faiz uyguluyor, yeni kredi çekmek isteyenler için bu sorulara yanıtlar verelim.

Kredi Faiz Oranları Neye Göre Belirleniyor?

Merkez Bankası, faiz oranları hakkındaki kararını, enflasyonun ilerleyen dönemdeki enflasyon oranı ve hedeflenen enflasyon oranı ile uygunluğunu kontrol ederek belirler. Enflasyonu belirleyen temel unsurlar ise üretim, yurtdışı açığı, piyasalar, kamu fiyatları ve uluslararası piyasalardır. Merkez bankası faiz oranlarını enflasyona göre belirler ve bankalar bu oranlara göre kendi para ve faiz politikasını oluşturur. Kredi faiz oranları enflasyon endeksinde çeyreklere ve dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Bunlarla birlikte bankalar, kredi çeşidine göre dosya masrafı, ekspertiz ücreti gibi ek giderleri hesaplayarak kredilere faiz oranı belirler. Kredi faiz oranı düşük olan krediyi tercih etmek isteyebilirsiniz fakat oluşabilecek ek giderleri anlaşmada incelemeniz gerekir. İnteraktif kredi zamandan ve paradan tasarruf yapmanız için sizler için en uygun faiz oranlarını sizler için karşılaştırmakta ve sizlere sadece başvuru yapma işlemi kalmaktadır.

Hangi Banka Ne Kadar Faiz Uyguluyor?

Bankalar kendi politikalarına göre faiz uygulamaktadır. Peki, hangi banka ne kadar faiz uyguluyor, sorusuna baktığımızda, bu faiz oranı, alınmak istenen kredi miktarı, kredi çeşidi ve vadeye göre değişmektedir. Devlet bankaları ve özel bankalarda banka faiz oranları değişiklik göstermektedir. İlk olarak kredi vadelerinin sizlere uygun olması gerekir. Gelirinizin, kredi ödemelerini karşılıyor olması gerekir ve bütçenizi yormayan kredi vadelerini ve faiz oranlarını belirlemeniz gerekir. Kamu bankaları, dönemsel olarak açıklanan kararlarla konut ve taşıt kredisinde uygun faiz oranları sunmakta, özel bankalar ise yeni müşteri kazanmak için faizlerini diğer bankalara yakın tutmaktadır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık ile alınan kredilerde birçok gider ortadan kalktığı için daha uygun faiz oranlarını yakalayabilirsiniz.

En düşük faiz veren banka araştırması yaparken, dosya masrafı, yıllık maliyet oranı gibi giderleri araştırmanız gerekmektedir. Onlarca bankanın kredi faiz oranlarını karşılaştırmak için İnteraktif Kredi raporlarını kullanabilir ve size özel oluşturulan raporlar ile en uygun krediyi bulabilirsiniz.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi almak için bankaya başvuru yaptığınızda, kredi notunuzun ve gelirinizin yeterli olması gerekir. Sonrasında en uygun kredi için bankaları incelemeniz gerekir. Faiz oranları belirli dönemlerde değişiklik gösterir, yeni ve eski müşterileri için farklı faiz politikası uygulayabilir. En uygun kredi veren bankalar hangileri, sorusuna baktığımızda sizlere en uygun kredi faizi için kredi raporunuzu İnteraktif Kredi üzerinden oluşturabilir ve istediğiniz kredinin onaylanmasını bekleyebilirsiniz.

İhtiyaç, konut ve taşıt kredisine göre en uygun vadeleri, en düşük banka faiz oranları ve en yüksek miktarları en uygun şekilde almak için İnteraktif Kredi danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. 3 adımda kredi başvurusu yapabilir ve ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, borç kapatma kredisi ve ticari kredilere anında başvuru yapabilirsiniz.